Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
16°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 19°C
torek, 25.09.2018
5°C | 15°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 11h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Česen, Tinktura iz česna.


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
26.09.2017      11:40
A A

Česen, Tinktura iz česna.Letos je zaradi suše manjši.
Letos je zaradi suše manjši.
Deli:

Česen naj bi zdravil 160 različnih bolezni, med njimi tudi 14 vrst raka. Prevladuje mnenje, da bi s pogostejšo uporabo česna v prehrani lahko preprečili milijone smrti na leto. Dokazano je, da je česen učinkovit pri zdravljenju najpogostejših vzrokov smrti, kot so infekcije, bolezni srca in ožilja ter rak.

Odprava UNESCA je v enem izmed samostanov v Tibetu našla recept najstarejšega homeopatskega sredstva za pomlajevanje. Česnova tinktura, po tibetanskem receptu 4-5000 let pred našim štetjem, učinkuje. Preverjeno! Zdravnik se je čudil, kako je “izginil” holesterol.

DELOVANJE:

Česnova tinktura čisti organizem mastnih in apnenčastih oblog, ohranja in izboljšuje prekrvavljenost, ožilje postane bolj elastično ter izboljšuje vid. Tudi pomlajuje organizem.

Študije dokazujejo, da ima česen močan učinek proti bakterijam, glivicam in virusom. Proti infekcijam ima pomembno vlogo tako v preventivi kot kurativi. Med najpogostejše infekcije v svetovnem merilu spadajo HIV-1, Herpes simplex tipa 1 in 2, kandida in H. Pylori.

Če bomo nasekljan ali strt česen pustili stati vsaj 5 minut preden ga začnemo kuhati, se bo iz njega začela sproščati aktivna in zdravilna učinkovina alicin. Ta se namreč sprosti le iz narezanega ali stisnjenega česna. Pri izdelavi Tinkture iz česna uporabljamo na drobno razrezan česen, ki ga po sedmih minutah prelijemo s sadjevcem.

Strokovnjaki menijo, da je za zdravega človeka, ki želi izkoristiti preventiven učinek česna za zdravje, dovolj, da poje od 1 do 2 stroka česna dnevno. Tistemu, ki je že zbolel npr. za boleznimi srca in ožilja, pa priporočajo uživanje do 10 strokov česna na dan.

Znanstveniki so dokazali vpliv česna na črevesne parazite, zato ga lahko uporabljamo  proti njim, ima pa tudi učinek detoksifikacije in čisti kri. Opazili so, da pri rudarjih, ki so uživali večje količine česna, ni prišlo do zastrupitve s svincem. Česen je zelo učinkovit pri slabokrvnosti, utrujenosti. Pomlajuje možgane in imunski sistem. Najnovejše japonske raziskave na živalih kažejo, da uživanje česna lahko obnavlja možganske in imunske funkcije pri starih podganah, torej tiste funkcije, ki slabijo s staranjem. Česen lahko celo pomaga preprečevati in zmanjševati Alzheimerjevo “senilnost”. Zavira tudi splošno propadanje telesa, ki ga pospešujejo napadi prostih radikalov na celice.

Zakaj bi vsak dan pojedli tri do deset strokov česna in se čudili, zakaj se vam ljudje ne približajo, se ob vaši bližini obračajo in se umikajo za korak? Enak učinek za zdravje boste dosegli ob uporabi do dvakrat dnevno po štirinajst kapljic Tinkture iz česna, Janeza Javorskega. Česen je pridelan na EKO kmetiji Pr Nejc.

 

V kolikor želite uporabiti kuro iz Tinkture iz česna, je le ta podana v nadaljevanju.

Po tritedenski terapiji s česnovo tinkturo prekinete za vsaj šest mesecev.

Kura s česnovo tinkturo.

Prvi dan : 2 kap. zajtrk, 2 kap. kosilo, 3 kap. večerja

Drugi dan : 4 kap., 5 kap., 6 kap.

Tretji dan : 7 kap., 8 kap., 9 kap.

Četrti dan : 10 kap., 11 kap., 12 kap.

Peti dan : 13 kap, 14 kap., 15 kap.

Šesti dan : 15 kap., 14 kap., 13 kap.

Sedmi dan: 12 kap, 11 kap., 10 kap.

Osmi dan : 9 kap., 8 kap., 7 kap.

Deveti dan : 6 kap., 5 kap., 4 kap.

Deseti dan : 3 kap., 2 kap., 1 kap.

Enajsti dan : 25 kap., 25 kap., 25 kap.

Nato kot 11 dan, jemljete do konca treh tednov..

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.09.2018
Danes ni dogodkov.
22.09.201 | Tečaji in delavnice
Zeliščarski festival Diši po zeliščih
30.09.2018 | Kultura
Koncert Okteta Valvasor z gosti
22.09.201 | Tečaji in delavnice
Zeliščarski festival Diši po zeliščih
28.09.2018 | Kultura
Noč raziskovalcev na gradu Bogenšperk
30.09.2018 | Kultura
Koncert Okteta Valvasor z gosti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.