Logo MojaObčina.si

Šmartno pri Litiji

JUTRI
22°C
15°C
ČE.
24°C
14°C
2216

Ob godu svetega Florijana

Tudi letos so se člani prostovoljnih gasilskih društev šmarske gasilske zveze zbrali na Florijanovo nedeljo pri sveti maši v šmarski župnijski cerkvi.

 

Okrog 70 gasilk in gasilcev iz Gasilske zveze Šmartno pri Litiji je v nedeljo, 5. maja, kljub slabemu vremenu prišlo v župnijsko cerkev sv. Martina k Florijanovi slovesnosti. Župnik g. Janez Kvaternik je v mašnem nagovoru med drugim izpostavil tudi zaupanje, ki je talent vsakega gasilca. Preko zavetnika sv. Florijana se gasilci obračajo na boga, saj se v molitvah priporočajo za varstvo pred nesrečami, v katerih izpostavijo sami sebe, da pomagajo pomoči potrebnim. Gasilcem je požrtvovalnost in pomoč človeku v stiski na prvem mestu.

 

Gasilske slovesnosti se je skupaj s šmarskimi farani udeležil tudi poslanec DZ g. Boris Doblekar. Pri maši so gasilci sodelovali z branjem, ubrano petje in molitev pa sta še dodatno povzdignila slovesnost.  

 

 

Uroš Pušnik

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi