Logo MojaObčina.si

Šmartno pri Litiji

DANES
1°C
-4°C
JUTRI
2°C
0°C
Deli
2166

Ob godu svetega Florijana

Tudi letos so se člani prostovoljnih gasilskih društev Šmarske gasilske zveze zbrali na Florijanovo nedeljo pri sveti maši v šmarski župnijski cerkvi.

 

Okrog 70 gasilk in gasilcev iz GZ Šmartno je v nedeljo, 5. maja prišlo, kljub slabemu vremenu, v župnijsko cerkev sv. Martina k Florijanovi slovesnosti. Župnik g. Janez Kvaternik je v mašnem nagovoru med drugim izpostavil tudi zaupanje, ki je talent vsakemu gasilcu. Preko zavetnika sv. Florjana se gasilci obračajo na boga, saj se v molitvah priporočajo za varstvo pred nesrečami, v katerih izpostavijo sami sebe, da pomagajo pomoči potrebnim. Gasilcem je požrtvovalnost in pomoč človeku v stiski na prvem mestu.

 

Gasilske slovesnosti se je skupaj s šmarskimi farani udeležil tudi poslanec DZ g. Boris Doblekar. Pri maši so gasilci sodelovali z branjem, ubrano petje in molitev pa sta še dodatno povzdignili slovesnost.  

 

 

Uroš Pušnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi