Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

FATIMSKA ROMARICA OBISKALA ŠMARTNO


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA, VERSKE

| |
02.06.2016      00:02
A A

FATIMSKA ROMARICA OBISKALA ŠMARTNO


Slovenci poznamo zelo veliko cerkvenih pesmi, ki govore o Mariji; pesmi opevajo njeno lepoto in dobroto in še bi lahko naštevali. Prav s pesmijo in molitvijo smo šmarski župljani počastili obisk Fatimske romarice, kipa Marije, katero smo Šmarčani gostili 1. junija v šmarski župnijski cerkvi.


Kip Marije iz Fatime
Kip Marije iz Fatime
Deli:

Spomnim naj, da kip Marije iz Fatime roma po naši domovini vse od 13. maja do 13. oktobra; Marija Romarica bo obiskala vse škofije, dekanije, prenekatere župnije, romarska svetišča in duhovna središča.

Prišel je, 1. junij, ko smo gostili Romarico od 10. do 15. ure tudi v Šmarski katedrali. Po sprejemu in slovesnem vstopu cerkev, smo kip pospremili na šmarski tron v špalirju okrog 70. vernikov. Slovesna in mogočna pesem, ki je bila posvečena njej, je povzdigovala dane nam trenutke. Po pozdravu šmarskega župnika g. Janeza Kvaternika je sledila sv. maša, ki jo je vodil g. Vinko Malovrh, ob somaševanju g. Cirila Oražma in župnika g. Janeza. G. Vinko je v mašnem nagovoru orisal zgodovino Fatimske Marije, Njenih prikazovanj, predvsem pa Njenih sporočil. Prva je namreč svarila pred 99. leti, naj zaupamo v njeno moč in naj se oklenemo molitve rožnega venca, saj se bomo z  njim rešili zla nadaljnjih vojn. Ker se narod ni oziral na svarila, je kaj kmalu nastala 2. Svetovna vojna, ki je žal tirjala okoli 62 milijonov človeških življenj. In žal je tako še vse do danes; svaril ne jemljemo resno. Zato je namen tokratnega obiska Fatimske romarice, da združi razdvojene, narod utrdi v upanju in zaupanju, ter nam izroči zanesljivo orožje za težak boj - molitev rožnega venca.

 

Ta dan v Šmarski cerkvi Marija ni samevala, saj so vse do njenega odhoda v Javorje bili okrog nje verni Šmarčani. Da, ta dan smo storili nekaj tudi za sebe in za vero, za sedanji in prihodnji rod, in upam da jasno odgovorili na vprašanje, ki je nekje zapisano, » ..Ali bodo tudi naši sedanji in prihodnji rodovi iskali oporo in trdnost za svoj življenjski stil znotraj posvečenih zidov katedrale – v tišini, veri, upanju in ljubezni?...«

 

 

 

Uroš Pušnik   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91

Bodite prvi pri oddaji mnenja.