ZA ZAKLJUČEK DOMAČA ZMAGA

RD HERZ ŠMARTNO : RK BREŽICE                                          33 : 32 (17 : 16)

Šmartno pri Litiji (18.05.2019), Dvorana Pungrt, gledalcev: 200, sodnika: Aleš Gorenc in Silvo Košir, delegat: Miran Štern.

Herz Šmartno: Je. Žižek, Ribarič, Škrabanja 5, Cirar 3, Berglez 3, Justin 8, Zobarič 1, Rozina, Muratovič (0 obramb), A. Sadar 2, Avsec 5, Jerina 2, Močnik 4, Kukovica (13 obramb). Trener: Filip Gradišek.

Brežice: Zorič, Lipej 10, J. Tomše 3, M. Tomše 4, Bogovič 1, Žmavc, Krivokapič (14 obramb), Hvastija 3, Udovč 2, Derenda 1, Pernovšek 8, Štarkl, Božič-Žagar. Trener: Primož Plazar.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 4 (1), Brežice 7 (7).

Izključitve: Herz Šmartno 6 minut, Brežice 8 minut.

Diskvalifikacije:

V Šmartnem smo spremljali zadnjo tekmo sezone, ki je bila za gledalce napeta in zanimiva. V prvem polčasu je bil rezultat skoraj skozi celoten potek izenačen, domači so malo občutneje povedli pri 17:13, a so gostje do polčasa že ujeli priključek. V drugem delu je bila tekma še naprej izenačena, nekaj bolje so igrali domači, ki so vodili tudi s tremi zadetki pri 24:21 in 29:26. Gostje se niso predali ter so do konca pretili, v zadnji minuti zmanjšali razliko le na zadetek. Domača ekipa je zadnji napad odigrala pametno, tako da gostje niso imeli dovolj časa za morebitno izenačenje. Od šmarskega dresa se je po tekmi poslovil domačin Jaka Avsec, ki bo v naslednji sezoni nosil dres RD Koper 2013.