TESNO V TREBNJEM

RK TRIMO TREBNJE : RD HERZ ŠMARTNO                    30 : 28 (16 : 15)

Trebnje (02.03.2018) – Dvorana OŠ Trebnje, sodnika: Dejan in Igor Ivančič, delegat: Maksimiljan Turin.

Trimo Trebnje:
Rozman 3, Cvetko 3, Djurdjevič, Florjančič 3, Horžen 10, Hasić, Matic Kotar 3, Sikošek Pelko, Udovič 3, Sašek 2, Pernovšek, Mlakar, Ratajec 3, Grandovec, Mikec, Urbič. Trener: Roman Šavrič.

Herz Šmartno:
M. Sadar, Strmljan 8, Ribarič, Kunst 4, Cirar 1, Justin 3, Bahovec 1, Žižek, Muratovič, A. Sadar 2, Avsec 5, Jerina, Močnik 3, Dobovičnik 1, Ostrež. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke:
Trimo Trebnje  5 (3), Herz Šmartno  7 (5).

Izključitve:
Trimo Trebnje  8 minut, Herz Šmartno  2 minuti.

Diskvalifikacije:
Benjamin Cirar (42. minuta)

V prvem polčasu smo videli izenačen začetek, domača ekipa je bila malo v prednosti, predvsem zaradi obramb vratarja Žige Urbiča. Vendar so Šmarčani držali ritem z domačini, do rezultata 12:12 je bilo praktično povsem izenačeno. Domači so z dobro serijo povedli 16:12, vendar so jih do polčasa Šmarčani skoraj ujeli. V drugem delu boljši začetek domačih ter vodstvo 21:17. Dobra igra Herz Šmartna in obrambe Midhada Muratoviča so botrovale k novem izenačenju pri 22:22. Nato se je igralo gol za gol, nezbranost šmarske ekipe pa je botrovala temu, da niso uspeli povesti. Domača ekipa je kaznovala napake in nekaj minut pred koncem povedla ponovno za tri zadetke 28:25, kar je zadostovalo za miren zaključek in zmago.