Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prireditev ob 50 letnici rokometa


ŠPORT

| |
01.07.2016      16:54
A A

Prireditev ob 50 letnici rokometaDeli:

Začetki rokometa v Šmartnem segajo v daljne leto 1965. Od takrat je minilo dobrih 50 let, v vseh teh letih smo doživeli veliko vzponov, pa tudi padcev. Od začetka dalje je bil v našem kraju rokomet šport številka ena. Skozi zgodovino so se menjavala tudi imena. Začelo se je z RK TVD Partizan, nato 20 let nadaljevalo z RK Usnjar, ki je postavil trdne temelje za prihodnost. Ob osamosvojitvi smo spremljali najboljše klube v Športni dvorani Litija, mnogim so še vedno znana takratna imena domačega kluba: RK Presad, RK Goldstar in RK Inženiring Šarbek. V začetku leta 1997 se je klub poimenoval po domačem kraju, RK Šmartno. Pričelo se je neko novo obdobje, leta 1999 se je ustanovilo RD Šmartno 99, ki je nadaljevalo rokometno tradicijo. Pred ponovno uvrstitvijo v 1.A NLB Leasing ligo sta se pridružila dva močna sponzorja, ime, ki se je uporabljalo v tem obdobju je bilo RD Šmartno (99) Herz Factor banka. Šmartno se je spet znašlo na zemljevidu najboljših rokometnih ekip. Nova Dvorana Pungrt je pokala po šivih. V zadnjih štirih sezonah društvo nosi ime RD Herz Šmartno, članska ekipa pa je vedno tik pod vrhom lige oz. blizu napredovanja nazaj med najboljše ekipe v Sloveniji...

 

Tako se je glasil uvod v biltenu ob prireditvi 50 letnice rokometa v Šmartnem pri Litiji, ki smo jo spremljali 28. maja 2016 v Šmartnem pri Litiji. Pobudnik prireditve je bil Borut Maček, nekoč odlični igralec ter trenutno eden najuspešnejših Slovenskih trenerjev. Borut je povabil k sodelovanju veterane Usnjarja in vodstvo RD Herz Šmartno, s skupnimi močmi se je pripravil načrt za organizacijo dogodka.

 

Prireditev je bila sestavljena iz dveh delov. Prvi del se je odvijal v Dvorani Pungrt. Že ob prihodu smo pred dvorano videli veliko znanih obrazov, igralcev, trenerjev, funkcionarjev. V dvorani se je na revialni veteranski tekmi pomerilo veliko število igralcev različnih starosti, ki so nekoč nosili šmarski dres. Drugi del se je odvijal na vrtu ene najbolj znanih rokometnih gostilen, Gostilne Maček. Glavna govornika sta bila trenutni predsednik društva, Alfred Bučar in pa prvi predsednik šmarkega kluba, Lojze Erjavec. Posebej zanimive so bile razne anekdote, ki jih je Lojze »potegnil iz rokava«. Podelilo se je plakete začetnikom rokometa, igralcem in igralkam, nekaterim trenerjem in funkcionarjem. Po slavnostnem delu se je nadaljevalo prijetno druženje različnih generacij, kar je bilo glavno bistvo prireditve. Glavna tema je bil seveda rokomet, šport in razne dogodivščine, katerih v 50 letih ni bilo malo.

 

Vabimo vas, da si na spodnjih povezavah ogledate fotografije, video posnetek in pa prezentacijo ob 50 letnici rokometa:

 

Fotografije (lahko jih tudi prenesete): https://drive.google.com/open?id=0B1mmIAKtRtplQ1ZXWElEU1hOOEE

Fotografije (za ogled na Facebooku): https://www.facebook.com/Rokomet.Smartno/photos/?tab=album&album_id=968850143212709

 

Video posnetek (video – youtube): https://www.youtube.com/watch?v=ljwXl2eO9Co

Video posnetek (video – lahko ga prenesete): https://drive.google.com/open?id=0B1mmIAKtRtplNWVjRDBRUUFOaEk

 

Prezentacija (video – youtube): https://www.youtube.com/watch?v=-NBfOi08DQE

Prezentacija (video – lahko jo prenesete): https://drive.google.com/open?id=0B1mmIAKtRtplSEotUjl4MVFXYWc

Prezentacija (PDF – lahko jo prenesete): https://drive.google.com/open?id=0B1mmIAKtRtplRlhfTzM4LTFvTUk

 

 

Lep pozdrav v imenu Usnjar Šmartno – veteranov in RD Herz Šmartno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO
ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO
PUNGRT 7
Tel:031 627 189
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
01.07.2017 | Turizem
Dan sivke in odprtih vrat pri Janezu Javorskemu
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Srečanje Valvasorjevih potomcev
02.07. - 07.07.2017 | Umetnost
4. Valvasorjevi mednarodni grafični dnevi
01.07.2017 | Turizem
Dan sivke in odprtih vrat pri Janezu Javorskemu
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Srečanje Valvasorjevih potomcev
02.07. - 07.07.2017 | Umetnost
4. Valvasorjevi mednarodni grafični dnevi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.