Logo MojaObčina.si

Šmartno pri Litiji

DANES
2°C
-3°C
JUTRI
2°C
-4°C
Deli
1543

PO BORBENI IGRI PRVI PORAZ

RD HERZ ŠMARTNO : RK JERUZALEM ORMOŽ                                   26 : 28 (11 : 15)

Šmartno pri Litiji (15.09.2017), Dvorana Pungrt, gledalcev: 400, sodnika: Marko in Matjaž Pirc, delegat: Iztok Pirc.


Herz Šmartno:
M. Sadar (4 obrambe), Strmljan 11, Ribarič 1, Kunst 4, Cirar 2, Bahovec, Žižek, Muratovič (6 obramb), A. Sadar, Bučar, Avsec, Jerina, Močnik 2, Žurga 3, Kukovica (0 obramb), Dobovičnik 3. Trener: Filip Gradišek.


Jeruzalem Ormož:
Šulek (0 obramb), Voljč, Čudič 5, Žižek-Cvetko, Žuran 1, Hebar, Kocbek 4, Balent (15 obramb), Šoštarič, Ozmec 3, Ciglar, Mesarić 1, Vujović, Rajšp, Cirar 8, Kavčič 6. Trener: Saša Praprotnik.


Sedemmetrovke:
Herz Šmartno 6 (5), Jeruzalem Ormož 4 (3).


Izključitve:
Herz Šmartno 4 minute, Jeruzalem Ormož 12 minut.


Diskvalifikacije:
Rok Ribarič (rdeči karton)


Prva domača tekma je na deževen petek v Dvorano Pungrt privabila kar nekaj ljubiteljev rokometa, tako domačih kot tudi nekaj gostujočih. Začetek tekme je pripadel domačinom, ki so povedli z 4:2, nato pa je gostujoča ekipa prevzela pobudo in povedla s 5:11. Domača ekipa se je zbrala ter pridno nižala rezultat, v 25. minuti je zadel Jaka Žurga in na semaforju je bilo 11:12. V končnici polčasa so gostje vseeno pokazali več in odšli na odmor z 11:15. V drugem polčasu so favorizirani gostje prišli do visokega vodstva 12:20, marsikdo je pričakoval, da je tekma že odločena. Domača ekipa se ni predala, začela se je prava borba v obrambi, razlika se je pričela manjšati. V 56. minuti je svoj 11 zadetek dosegel Tilen Strmljan ter znižal zaostanek na 24:26, vendar je bilo to tudi največ, kar so se lahko domačini približali gostom iz Ormoža, ki so na koncu vseeno zasluženo slavili prvo zmago v letošnji sezoni.


Izjavi trenerjev:

Filip Gradišek, Herz Šmartno: »Zaslužena zmaga Ormoža. Sem pa zadovoljen z našo igro, sploh, da smo se po dveh večjih zaostankih približali. V zadnji četrtini tekme smo igrali bolje v obrambi in dokazali, da lahko pariramo tudi boljši ekipi. Ekipa je mlada, potrebno bo še veliko dela in borbenosti na vsaki tekmi.«


Saša Praprotnik, Jeruzalem Ormož:
»Težka prvenstvena tekma, mislim, da smo vseeno zasluženo dobili obe točki. Šmartno je prvo domačo tekmo odigralo moško, borili 
so se do konca. Konec koncev z malo sreče bi tudi lahko naredili kaj več. Mi moramo v naši igri popraviti strele na gol, zgrešeni zicerji so ti, ki nam že drugo tekmo kvarijo razpoloženje, ampak prvenstvo bo še dolgo in upam da popravimo ta segment igre. Nam želim uvrstitev med štiri, Šmartnemu pa obstanek v ligi.«

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij