Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.

Bravo RD Herz Šmartno

| |
11.04.2016      23:24

RD HERZ ŠMARTNO – RK GROSUPLJE   42:25 (21:9)

Šmartno pri Litiji – Dvorana Pungrt, gledalcev: 120, sodnika: Aleš Vidic in Branko Pirc, delegat: Gregor Pirc.

Herz Šmartno: Strmljan 6, Ribarič 2, Sadar 4, Žan Pregelj, Bahovec 2, Luka Poglajen 4, Muratovič (12 obramb), Cirar 4, Bučar 5, Avsec 4, Berglez 4, Močnik 3, Žurga 4, Kukovica (10 obramb), Lachaal. Trener: Filip Gradišek.

Grosuplje: Janez Grum 5, Tiselj, Ferkulj 3, Kastelic 10, Brezec, Stare (3 obrambe), Pišek, Blaž Grum (5 obramb), Kravcar, Slemenjak 2, Virant, Zakotnik 3, Križman 2, Ljutić (5 obramb). Trener: Stane Zupančič.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 1 (0), Grosuplje 2 (2).

Izključitve: Herz Šmartno 4 minute, Grosuplje 2 minuti.

Diskvalifikacija: -

Domača ekipa je bila kljub odsotnosti kapetana Aleša Šmejca v vlogi favorita, saj so gostje zasedali zadnje, 14. mesto. Mlada šmarska ekipa je začela odločno, gostujoča ekipa je že v tretji minuti pri rezultatu 4:1 vzela minuto odmora. Tudi po minuti odmora se stvari na igrišču niso spremenile. Šmarčani so igrali učinkovito v napadu in borbeno v obrambi, pri rezultatu 8:2 je v deveti minuti gostujoča ekipa vzela že drugo minuto odmora. Gostje so za trenutek ujeli priključek, uspelo jim je zmanjašati razliko do rezultata 10:7. Nato pa je domača ekipa spet začela igrati bolje ter do konca prvega polčasa prednost povečala na +12 (21:9). V drugem polčasu domači niso popustili, kljub menjavam v ekipi se je razlika vztrajno višala. Na koncu zaslužena visoka zmaga s sedemnajstimi zadetki razlike. Pohvalo si zaslužijo prav vsi igralci ter seveda trener Filip Gradišek s strokovnim štabom.