Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

delno oblačno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

6. ZAJČKOV TURNIR V RADEČAH


ŠPORT

| |
18.04.2017      8:30
A A

6. ZAJČKOV TURNIR V RADEČAHDeli:

8. 4. 2017 se je odvijal 6. Zajčkov turnir v mini rokometu v Radečah, ki se ga je tradicionalno udeležil tudi naš klub, RD Herz Šmartno.

 

Med 38 ekipami, ki so sodelovale na turnirju, so bile tudi štiri naše in sicer: dečki letnik 2008, 2007, 2006 in deklice z mešano ekipo letnikov 2007-2009.

 

Deklice so tekmovale v  kategoriji deklic 2006. Pokazale so borbeno igro in se uspešno kosale za leto ali več let starejšimi  igralkami  iz nasprotnih ekip. Priložnost za igro so dobile vse igralke, od najmlajše do najstarejše in vse so pokazale znanje in napredek. Na koncu so zasedle 5. mesto.

 

Za dečke, letnik 2008  je bil to prvi Zajčkov turnir. V svoji kategoriji so samo enkrat izgubili (proti kasnejšim zmagovalcem, ekipi RŠ Vučiči HR) in na koncu zasedli 5. mesto. Znanje, borbenost in želja, ki so jo pokazali, je dober obet za prihodnost našega rokometnega društva.

 

Dečki, letnik 2007, so zmagali vse odigrane tekme na turnirju in zasluženo zasedli prvo mesto. Znanje in igra, ki so jo prikazali je presenetila vse v dvorani. Najhujšo borbo so imeli proti vrstnikom iz RK Dol TKI Hrastnik. V tekmi, polni izključitev se je iskrilo tudi na tribunah. Na koncu so naši fantje zasluženo zmagali in na koncu presrečni dvignili pokal za prvo mesto. Dokaz dobre igre celotne ekipe sta tudi Krištof Kogovšek in Jon Vrbovšek, ki sta bila izbrana v najboljšo peterko letnikov 2007.

 

Dečki 2006 so nastopili v najstarejši kategoriji na turnirju. Temu primerne so bile tudi odigrane tekme - vse težke in z minimalnimi razlikami. Naši fantje so z borbenostjo in nepopustljivostjo  nasprotnim ekipam vsili svoj način igre. Najtežja tekma se je odvijala proti ekipi RŠ Vučiči HR, kjer so naši zaostajali že za tri gole. Ekipa se ni predala in v zadnjih trenutkih tekme izenačila rezultat.  V živčnemu izvajanju sedemmetrovk so bili naši boljši in si tako utrli pot v finale. V finalni tekmi turnirja pred polnimi tribunami so premagali ekipo RK Dol TKI Hrastnik in zasluženo dvignili pokal za prvo mesto. Tudi pri letniku 2006 smo imeli dva izbranca v naj peterko turnirja, to sta bila Žiga Elsner in Srečko Lupše.

 

Vsem ekipam čestitamo za trud, borbenost, igro in pokazano znanje. Glede na videno, se za prihodnost rokometa v Šmartnem ni bati. Za igro in rokometno znanje čestitamo tudi našim prijateljem iz ŽRD Litija in ostalim udeležencem .

 

Na koncu pohvalimo še organizatorja turnirja RK Radeče, ki je z dobro uigrano ekipo skrbel, da je šlo vse kot po tekočem traku. Prav tako pa sodnike, ki so kvalitetno in pravično odsodili turnir.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ROKOMETNO DRUŠTVO HERZ ŠMARTNO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!