V bogatem kulturnem programu so nastopili otroci iz Vrtca Ribica, uporabniki VDC Zasavje, enota Litija, učenci Glasbene šole Litija – Šmartno, plesna skupina Predica ter pevski zbor stanovalcev in zaposlenih Doma Tisje Litija. Slavnostna govornika sta bila župan občine Litija, gospod Franci Rokavec in sekretar na Ministrstvu za solidarno prihodnost, gospod Aleš Kenda.
Življenje stanovalcev v domu po sodobnih konceptih dela posnema življenje, kot ga živimo ljudje doma, zato je pomembna arhitekturna zasnova, oprema gospodinjskih skupin, način dela in odnosa do stanovalcev. Kultura usklajenih odnosov, si prizadeva za vzpostavljanje harmoničnih odnosov med ljudmi, hkrati ponudi zaposlenim možnosti avtonomije pri delu, podpira njihove talente, sposobnosti za delo znotraj njihovih kompetenc. Sodobni koncepti dela v domovih narekujejo drugačno organiziranost dela, gre se za deinstitucionalizacijo znotraj samih ustanov. V domu krepimo zavedanje o vrednosti življenja, ne glede na starost, bolezen in oviranost. Pred nami je največja, sistemska sprememba financiranja, struktur izvajanja in storitev za starejše ljudi, ki zadeva tudi delovanje domov.
Želimo si, da nov sistem dolgotrajne oskrbe poleg zagotavljanja storitev, ki zadovoljujejo osnovne potrebe starejših ljudi, ne spregleda tudi okolja, v katerem bodo ljudje lahko čutili kakovost življenja, ki se čuti skozi občutke pripadnosti, povezanosti, možnosti aktivnega sooblikovanja vsakdana, občutenja sreče in zadovoljstva v življenju.
Naše poslanstvo ostaja visoka kakovost izvedenih storitev, prepletena s pristno domačnostjo, stanovalcem zagotavljamo toplino in varnost ter zavedanje, da je živeti lepo!
Direktorica Doma Tisje:
Leonida Razpotnik






