Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
0°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Prireditev ob Dnevu državnosti


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.06.2017      11:00
A A

Prireditev ob Dnevu državnosti


Že Prešeren si je v Zdravljici zamislil državo, ki bo omogočila dostojno, svobodno in miroljubno življenje. Danes, po 26 letih življenja v samostojni Sloveniji, bi morali vedeti, da država ni isto kot domovina. Potreba po domovini je potreba po življenju v skupnosti, ki ji pripadaš z vsem bitjem. Državne oblike se spreminjajo, domovina pa ostane.


Pevski zbor Zvon
Pevski zbor Zvon
Deli:

Občinska proslava ob Dnevu državnosti je v Šmartnem pri Litiji  potekala na predvečer dneva državnosti, v soboto, 24. junija 2017. Dogodek je organizirala Občina Šmartno pri Litiji v sodelovanju z Javnim zavodom Bogenšperk, Knjižnico Litija, Vinogradniškim društvom ŠTUC Šmartno in Društvom kmetic Litija – Šmartno.

Zbrane je na šmarskem trgu nagovoril župan Občine Šmartno pri Litiji, Rajko Meserko. Naš rojak, dr. Janez Juhant, slovenski teolog, filozof in pedagog, je kot slavnostni govornik na prireditvi izpostavil pomen doma, domovine in domačega, maternega jezika.

Letošnjo kulturno prireditev v počastitev dneva državnosti so prepletli: Pevsko društvo Zvon - Šmartno pri Litiji z zborovodkinjo Marijo Celestina, ženska vokalna skupina Gartrožce s Primskovega pod vodstvom Rahele Sinigoj, ki jo je na prireditvi nadomestila Marjanca Vidic, recitatorka Anamarija Sedevčič, Pritrkovalska skupina sv. Martin iz Šmartnega pri Litiji pod vodstvom Andreja Hostnika, člani Folklorne skupine Javorje pod vodstvom Dunje Gorišek Simončič ter Andreja Štuhec kot moderatorka programa. 
Za pogostitev po prireditvi so poskrbeli vinogradniki društva ŠTUC in Društvo kmetic Litija - Šmartno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JAVNI ZAVOD BOGENŠPERK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!