Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Valvasorjevo družinsko popoldne - ARHEOLOGIJA...


KULTURA, DOGODKI

| |
30.07.2015      19:35
A A

Valvasorjevo družinsko popoldne - ARHEOLOGIJA Švedski arheolog Oscar Montelius z vojvodinjo Mecklenburško v Stični (1913)
Švedski arheolog Oscar Montelius z vojvodinjo Mecklenburško v Stični (1913)
Deli:

Da bi bolje spoznali arheološke zgodbe območja ob gradu, so se obiskovalci odpravili na sprehod po arheološki krajini gradu Bogenšperk z arheologom Benjaminom Feletom. Pot jih je vodila mimo ostalin nekdanjega gradu Lichtenberk, kjer je izurjeno oko arheologa odkrivalo nekdanjo zasnovo grajskega kompleksa. Pot so nadaljevali do konca lipovega drevoreda, kjer se nahaja arheološko območje. V preteklosti naj bi vojvodina Mecklenburška tukaj izkopavala gomilna grobišča. Arheolog je povedal nekaj dejstev o usodi njene arheološke zbirke, ki jo je hranila na gradu Bogenšperk, ki pa žal ni ostala v Sloveniji.

 

Sledila je arheološka delavnica s simulacijo arheoloških izkopavanj in izdelava arheo spominka, kar je bilo najbolj vznemirljivo delo. Arheolog Benjamin je udeležencem pripravil simulacijo arheološkega najdišča, na katerem so tako najmlajši kot najstarejši udeleženci z veseljem odkrivali plast za plastjo in zanimive arheološke eksponate, ki so jih za obiskovalce skrili organizatorji. Bilo je zelo zanimivo, saj so delali po navodili kot delajo pravi arheologi, izkopavanja pa so se lotili tudi s pravim arheološkim orodjem.

 

Valvasorjevo družinsko popoldne, katerega rdeča nit je bila arheologija, je kljub nestabilnim vremenskim razmeram prijetno minil v duhu znanosti in igrivosti hkrati.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JAVNI ZAVOD BOGENŠPERK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
02.07. - 07.07.2017 | Umetnost
4. Valvasorjevi mednarodni grafični dnevi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.