Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gasilske "Igre brez meja 2018"


KULTURA, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
29.08.2018      10:14
A A

Gasilske "Igre brez meja 2018"


V PGD Primskovo smo avgusta že po tradiciji za najmlajše in malo starejše otroke organizirali tridnevni živ žav z naslovom Igre brez meja 2018. Letos je bila udeležba rekordna.


Deli:

Pod budnim očesom mladinskih mentorjev smo za otroke pripravili različne športne in vodne igre, saj nas je sonce močno grelo in je bila voda prava popestritev v tako vročih dneh. Otroci so uživali v vodnih igrah in delavnicah, ki smo jih pripravili.

Tri dni so izdelovali vodni tunel, čeprav do zadnjega dne niso vedeli, kaj pravzaprav delajo. Zadnji dan smo jim ga mentorji sestavili in bili so zelo navdušeni.

Na delavnicah si je vsak otrok izdelal tudi svojo športno igro, imeli so vsak svojega skrivnega prijatelja, za katerega so napisali skrivno pismo in ga razkrili zadnji dan druženja. Polno skrivnosti jih je še posebej zabavalo.

Na krajšem pohodu so si naredili tudi zastavo in ko so se vrnili, jih je pred gasilskim domom čakal... vodni tunel.

Vse dni smo poskrbeli tudi za hrano in pijačo. Sladkali so se s sokom in sadjem: lubenico, melono, jabolki in hruškami... Slednje so bile še posebej sladke, saj so bile domače z vrta naših sosedov, za kar se jim lepo zahvaljujemo.

Zadnji dan smo na zaključek povabili tudi starše. V kino, da smo si skupaj ogledali kratek film lanskoletnega druženja. Velika zahvala gre otrokom in njihovim staršem, babicam in dedkom, ki nam zaupajo svoje otroke. Velika hvala mentorjem, vodstvu PGD Primskovo za zaupanje, ter vsem, ki ste nam pomagali pri organizaciji čudovitega dogodka.

Urška Smrekar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PROSTOVOLJNO GASILSKO DRUŠTVO PRIMSKOVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!