Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kmalu po SLIKARSKI POTI v Litiji


DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
08.05.2017      13:45
A A

Kmalu po SLIKARSKI POTI v Litiji


Slikarska pot je obsežen projekt Društva LILA v letu 2017, ki prinaša novo likovno razgibanost v starem mestnem jedru Litije. Projekt poteka že od začetka leta 2017. Otvoritev Slikarske poti bo 19. maja 2017 in bo osrednja prireditev v Tednu ljubiteljske kulture JSKD.


Deli:

Slikarska pot bo povezala razstavo v Mestnem muzeju Litija, razstavo v izložbah starega mestnega jedra  in galerijo Art Caffe. Naenkrat bodo torej odprte tri razstave: grafike v muzeju, slike in fotografije v izložbah in prodajna razstava v galeriji Art Caffe.

Prednost in posebnost projekta je v razpršitvi razstave, likovna dela ne bodo razstavljena zgolj v muzeju ali galeriji kot je običajno, razstavo v izložbah bo mogoče videti vsak dan in vsak trenutek. S pomočjo razstave v izložbah starega mestnega jedra bomo litijski likovniki vabili in spodbujali slučajno mimoidoče, da si ogledajo še razstavi v Mestnem muzeju Litija in galeriji Art Caffe. O obsegu projekta, ki sovpada z dvema obletnicama društva LILA v tem letu – 18 let delovanja in 10 let samostojnosti društva, govorijo tudi številke: v njem sodeluje 32 likovnikov in fotografov, članov društva LILA, razstavljenih bo več kot 100 umetniških slik in fotografij. V pripravi je tudi katalog, v katerem bo predstavljen izbor likovnih del na Slikarski poti.

 

Otvoritev Slikarske poti bo v Tednu ljubiteljske kulture v petek, 19. maja. Pričela se bo ob 17. uri v Mestnem muzeju Litija in se nadaljevala po vseh razstavnih mestih na poti.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO LITIJSKI LIKOVNI ATELJE-LILA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO LITIJSKI LIKOVNI ATELJE-LILA
DRUŠTVO LITIJSKI LIKOVNI ATELJE-LILA
CESTA KOMANDANTA STANETA 5
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.