Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
27°C
17°C
JUTRI
28°C
16°C
1959

ZMAGA NA TEKMI IN PREVZEM VODSTVA V LIGI

Koroški paraplegiki so po dveh kolih prehiteli paraplegike iz celjske regije, tako, da bo boj za končnega zmagovalca ponovno povsem odprt. Razplamtel pa se je tudi boj za tretje mesto, kjer imajo kar tri ekipe povsem enake možnosti za osvojitev tretjega mesta.

Ekipno tekmovanje v atletiki - 2.kolo, je bilo v torek 16. junija 2020 v Murski Soboti na atletskem stadionu Osnovne šole 1, pripravilo pa ga je Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije. Tekmovanja, ki se je odvijalo v dobrih vremenskih razmerah se je udeležilo 30 tekmovalcev iz petih pokrajinskih društev Zveze. Za nemoten potek tekmovanja je skrbel sodnik Štefan Puhan iz Združenja atletskih sodnikov Murska Sobota. Atleti so tekmovali v osmih disciplinah – štirih metih (disk, kopje, kij, krogla) in štirih vožnjah (100, 200, 400 in 800 metrov).

Ekipi celjskih paraplegikov se je poznala odsotnost enega njihovih ključnih članov ekipe napram Korošcem, ki so tokrat nastopili z najmočnejšo sestavo. Tokrat so zbrali 4817,98 točk in iz zaostanka 306,85 točk prešli v vodstvo z 283,67 točkami prednosti! Tema vodečima ekipama z velikim    zaostankom sledijo tri ekipe – ljubljanske pokrajine, Prekmurja in Prlekije ter Podravja.

Naštejmo stopničke« naših atletov iz koroškega društva: ; Damjan Hovnik je bil 2x prvi – vožnje na 100 m, kjer je za rezultat 21,10 prejel 763,26 točk! in 400m, Erjavec Branko je bil 2x prvi - v metu kija in diska, Žibret Boris je bil prvi na 200m in drugi na 800m,  Mitja Breg je bil tretji na 800m. Zelo dobro sta nastopila tudi Rek Damjan in Aleksander Rebernik. Tako dobre rezultate so dosegli tudi zaradi sproščenosti in vere v svojo dobro pripravljenost.

Sledita tekmi, 23.6. Ravne na Koroškem, Stadion Na gradu ob 16 uri in zaključek 30.6.v Celju. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi