Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
14°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
15°C | 24°C
petek, 30.06.2017
12°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pohod planincev PD Slovenj Gradec na Golico – ......


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
29.05.2014      5:06
A A

Pohod planincev PD Slovenj Gradec na Golico – občudovali smo narcise


Planinci PD Slovenj Gradec smo v nedeljo, 25. maja spet občudovali narcise – ponos naše Golice. Če jih v preteklem letu zaradi neugodnega vremena nismo videli, je letošnji sončni dan narcise še polepšal in nam omogočil prijeten planinski pohod.


Planinci  PD Slovenj Gradec 25. maja 2014 na Golici
Planinci PD Slovenj Gradec 25. maja 2014 na Golici
Deli:

Naš vodnik  Jože Senica – Joc je ob pomoči vodnikov Borisa Goljata in Marjete Škorja in tokrat še ob pomoči varuha gorske narave Janeza Senice vodil skupino 23 planincev iz vasi Planina pod Golico po krožni poti mimo Savskih jam, Markljevega Rovta , sedla Suhe in Krvavke do vrha Golice . Sledil je spust do Koče pod Golico ter  pot v dolino do Planine pod Golico.

 

Jutranji odhod  iz Slovenj Gradca je bil  nostalgično mladostno razigran, saj smo vsi  generacije, ki smo 25.maj - dan mladosti praznično doživljali. Zato smo planincu Mirku pustili  nositi priložnostno kapo, pa še hodil je zato malo hitreje.

 

Med jutranjo vožnjo je sicer Joc predstavil pot pohoda, vendar nas je nato še Janez  botanično natančno poučil o narcisah in njihovih rastiščih . Bil je tako izčrpen z razlago, da smo  s strahom pričakovali še  preverjanje našega znanja o narcisah. Tega ni izpeljal, njegova razlaga in  poznavanje narave pa je vsekakor zelo poučna. Prav tako je bila namesto domačega zajtrka  zelo dobrodošla potica naše planinke Lojzke.

 

Planinci smo pot prehodili brez težav. Organizirana in strnjena skupina, primeren klepet, pričakovanje pogleda na narcise so glavne značilnosti vzpona. V skupini je bilo kar osem planincev, ki so prvič hodili na Golico. Ob prehodu vseh grebenov se nam je odprl pogled na travnike z belimi preprogami narcis, seveda v sožitju z ostalim gorskim cvetjem. Ostanki snega so nam omogočili ustvariti še nekaj snežnih kep,  s katerimi smo lahko  ohladili roke.

 

Množičen obisk Golice  smo občutili pri spustu z vrha proti Koči pod Golico  ob pogostem izogibanju drugim planincem na ozki in peščeni poti ter  zmerni gneči ljudi  pri koči.

 

Ob povratku v Planino pod Golico smo si ogledali še rezbarsko predstavitev na prostem Alpe v malem. Delo rezbarja Ceneta Razingerja je res vredno ogleda. Vožnja proti Slovenj Gradcu v pozno popoldanskih urah je bila tiha, dremajoča vse do Trojan in obveznega  tradicionalnega krofa.V Slovenj Gradec smo se vrnili s krofi za domače, prijetno planinsko utrujeni in z mnogimi vtisi, ki so nastali ob pogledih na narcise na Golici.

 

                                                               Pripravila : Marjeta Škorja

                                                                                 vodnica PD Slovenj Gradec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.06.2017 | Kino
Film tedna: Izginotje
02.07.2017 | Kino
Filmska matineja: Mali šef (sinhronizirano)
02.07.2017 | Kino
Churchill
05.07.2017 | Tečaji in delavnice
Otroška delavnica Igrajmo se skupaj
05.07.2017 | Kultura
Sprehod ob mestnem obzidju
05.07.2017 | Tečaji in delavnice
Samozadostnost, samooskrba in ekološki odtis.
05.07. - 26.07.2017 | Kultura
Trebušni ples

Bodite prvi pri oddaji mnenja.