0°C
17°C
1°C

Novoletni turnir v kegljanju 2016

Dne 27. 12. 2015 je bil odigran finalni del 8. Novoletnega turnirrja za prehodni pokal Slovenj Gradca za leto 2016
V predfinalnem delu so se turnirja tekmovalci udeležili s 57 nastopi v moški in s 14 nastopi v ženski konkurenci.
V ženski kategoriji je 4. mesto zasedla Mojca Repnik (542 podrtih kegljev) iz KK Slovenj Gradec, 3. mesto je osvojila Zdenka Grobelnik Počej (550), prav tako iz KK Slovenj Gradec, na 2. mesto se je uvrstila Majda Verbole (554) iz KK Miklavž.
Prvo mesto je je suvereno zasedla Ines Maričič (621), reprezetantka Hrvaške, ki je tudi najboljša kegljačica Hrvaške za leto 2015. Osvojila je tudi prehodni pokal že drugič.
Pri moških je 4. mesto zasedel Branko Ošlovnik (558), 3. mesto je osvojil Robert Preglau iz KK Dravograd (559),
na 2. mesto se je uvrstil Dani Kremzer iz Radelj (560).
1. mesto je osvojil Uroš Stoklas (635) iz Trbovelj, ki pa igra za klub SKV Rot-Weiß Zerbst  iz Munchna v Nemčiji.
V trajno last mu je bil vročen tudi prehodni pokal, saj ga je osvojil že petkrat s presledki.
V kategoriji rekreativcev v moški kategoriji je 4. mesto osvojil neumorni Janko Karun (566), čez 70-letni eden najbolj zagriženih kegljačev Slovenije. 3. mesto je zasedel Miro Homar (570) iz društva Kegelj Team iz Kamnika. 2. mesto je pripadlo Daniju Kremzerju (573) iz Radelj ob Dravi). 1. mesto je osvojil Anton Zajc (575) iz Mislinje, ki pa bo odslej nastopal za KK Slovenj Gradec, saj je že poslana zahteva za registracijo na KZ Slovenije.

Hvala vsem nastopajočim in gledalcem, ki so lepo in športno navijali za vsak dobro izveden met.