17°C

Mladinci uspešni v Šmartnem ob Litiji

Mladinci RK Slovenj Gradec 2011 so v petek, 16. 10. 2015, v gosteh odigrali rokometno tekmo 3. kroga 2. mladinske lige proti ekipi Šmartno 99. Domačini so igrali brez prvega igralca Strmljana, ki je hkrati tudi prvi strelec ekipe Šmartnega v 1.B članski slovenski ligi, medtem ko so gostje v primerjavi z zadnjo tekmo bili močnejši za Vižintina in Lužnika.

Začetek tekme je pripadel domačinom, ki so povedli s 5:3. Po minuti odmora so se gostje prebudili in z nekaj dobrimi obrambami povedli s 6:9. Ekipi sta v obrambi odigrali dobro in prvi polčas se je končal z izidom 9:11 v korist RK Slovenj Gradec 2011. V nadaljevanju sta bili ekipi enakovredni, domači so izenačili na 14:14, nato pa so gostje stopili na plin in drugič na tekmi povedli za tri zadetke. Domači so se še zadnjič približali v 45. minuti, na 20:21, potem pa je igrala samo še ena ekipa. Z delnim izidom 10:2 so korošci rutinirano pripeljali tekmo do konca. Igralec RK Slovenj Gradec 2011 Blaž Orter je tekmo in vzdušje v ekipi opisal tako: "Tekmo smo odigrali kar dobro. Začeli smo sicer slabše, igrali vsak za sebe in s tem nasprotniku pustili preveč lahkih strelov in posledično zadetkov. Nato smo se zbudili in odigrali bolje v obrambi ter zadeli nekaj lahkih golov iz protinapadov. Vzdušje v ekipi je vredu. Smo neporažena ekipa v 2. ligi vzhoda in upam, da bo tako tudi ostalo!"

Korošce čaka tri tedne premora, med katerim bodo odigrali kakšno prijateljsko srečanje, nato pa v Slovenj Gradec prihaja ekipa RK Brežice, ki je v zadnjem krogu zlahka premagala RK Veliko Nedeljo z izidom 35:22.

RD Šmartno 99 : RK Slovenj Gradec 2011    23:30 (9:11)

RK Slovenj Gradec 2011 : Brunšek 2, Syla, Dujmovič 3, Yankovskyy 3, Sedovnik (4 obrambe), Vižintin 1, Štalekar, Bricman, Lončar, Pavlič, Banfro J. 3, Banfro F. 7, Orter 8 (1/2), Grešovnik (7 obramb), Lužnik 3, Bulovič