3°C

Mednarodni atletski miting - Bratislava

Mladi slovenjgraški atleti zmagali kar v treh disciplinah.

Bratislava, 12. december 2015

Atleti so se s stez na stadionih preselili v atletske dvorane, kjer so že začeli s tekmovalnim delom zimske sezone. V soboto, 12. 12. 2015, se je 10 slovenjgraških in 5 atletov Koroškega atletskega kluba uspešno udeležilo mednarodnega mitinga v Bratislavi, kjer so tekmovali v konkurenci z atleti iz Slovenije, Madžarske, Hrvaške, Češke, Slovaške, Avstrije in Romunije.

Tjaša Lepej, Tjaša Fijavž, Zala Hovnik in Lana Verhovnik so bile štiri izmed sto atletinj, ki so štartale v teku na 60 m. Tjaša Lepej si je v kvalifikacijah s časom 8.06 zagotovila nastop v A - finalu, kjer je se je uvrstila na 5. mesto. Zala Hovnik se je s kvalifikacijskim časom 8.32 s uvrstila v B-finale, Tjaša Fijavž pa s 8,44 s v C-finale. Vse so izboljšale svoje osebne rekorde. Lana Verhovnik celo dvakrat, v teku na 60 m (8.80s) in suvanju 3 kg krogle, kjer je z metom 11,61 m zmagala v konkurenci pionirk. Kot zmagovalca v svoji starostni kategoriji sta iz Bratislave odšla tudi Jaka Pogorevc (1000 m; 2:39,28) in Mitja Kordež (600 m; 1:28,85). Tine Glavič je v teku na 1000m osvojil tretje mesto, Žiga Andrejc v teku na 600 m šesto mesto, Veronika Pisnik pa na enaki razdalji sedmo mesto. Žiga Pečnik je bil v teku na 500 m deveti.

Dekleta so nastopila še v štafeti 4x200m in s klubskim rekordom, v postavi Tjaša Lepej, Tjaša Fijavž, Veronika Pisnik in Zala Hovnik, osvojile tretje mesto.