Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
4°C | 20°C
petek, 20.10.2017
5°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
6°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
5°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Krn – Pohod spomina (1918–2015)


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
13.11.2015      12:20
A A

Krn – Pohod spomina (1918–2015)


Planinsko društvo Slovenj Gradec skupaj z Zvezo slovenskih časnikov Mislinjske doline in Zvezo vojaških gornikov se je udeležilo Pohoda spomina na Krn v soboto, 7. novembra 2015. Tokrat je bil to že šestnajsti pohod.


Krn - 16.Pohod spomina in proslava ob 100. obletnici Soške fronte
Krn - 16.Pohod spomina in proslava ob 100. obletnici Soške fronte
Deli:

Naš vodnik in vojaški gornik Ivan Hartman Vanč  je organizacijsko in vodniško uredil, da smo se pri Krnskem jezeru udeležili proslave v spomin 100. obletnice začetka Soške fronte , v počastitev padlih in umrlih vojakov ter v počastitev konca 1. svetovne vojne.Tokrat je bil to že šestnajsti pohod.

Zbralo se nas je 35 in avtobus je Boris usmeril preko Avstrije, Trbiža čez prelaz Predil. Spustili smo se v Log pod Mangartom in naprej v dolino Lepena. Kar nekaj planincev je načrtovalo vzpon na vrh Krna , zato smo spustili tradicionalno jutranjo kavo .V Lepeni nas je pričakalo lepo vreme, sonce je že obsijalo bližnje vrhove, skupina planincev za vrh Krna se je takoj odpravila na pot. Ostali planinci in vojaški gorniki, udeleženci proslave, smo se na pot podali s časovnim zamikom glede na »osvajalce« vrha.
Pot do Krnskega jezera je bila normalna, za ta čas sicer suha, vendar pa zaradi odpadlega listja vseeno vredna previdnejšega planinskega koraka.Mnogi udeleženci pohoda in proslave so imeli oblečene različne  uniforme, zato  je bilo zanimivo videti te nekatera spominska, druga aktualna vojaška in gorniška oblačila, odlikovanja, orožje,….

Proslavo smo pričakali ob obrežju Krnskega jezera na soncu in izkoristili čas tudi za pogovor o poznavanju in našem videnju  dogodkov na Soški fronti in 1. svetovni vojni. Na sami proslavi smo prisluhnili razmišljanjem o preteklih dogodkih s pogledi na dogodke v sedanjem času , ki jih je med  drugimi slavnostnimi govorniki predstavil tudi predsednik Planinske zveze Slovenije Bojan Rotovnik. Naši vodniki in hkrati vojaški gorniki  so se ob svojem praporju aktivno udeležili proslave, ostali planinci pa smo skupaj z nastopajočim domačim moškim oktetom  zapeli slovenske narodne domoljubne in planinske pesmi, pozdravili prižig spominskega ognja in vse razvite prapore društev, vojaških enot iz Slovenije in ostalih držav udeleženk Soške fronte.
Prijetno je bilo videti prijateljska srečanja med gorniki, planinci, ki se te proslave že več let udeležujemo. Naš Ivan Hovnik se je letos udeležil svojega desetega pohoda in plakati vseh njegovih pohodov doma krasijo steno.Fotograije s pohoda in proslave  sta ustvarila Zdenko in Joca.

Pri povratku v dolino Lepene smo opazovali z jesenskim barvami bogat sončni zahod, brez posebnih težav smo sestopili in počakali, da je prišla tudi skupina planincev, ki je osvojila vrh Krna Pohod spomina smo zaključili z daljšim postankom v Bovcu, nato pa se v poznih večernih urah vrnili na Koroško.

                                                 Pripravila :  Marjeta Škorja

                                                                    vodnica PD Slovenj Gradec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
21.10.2017 | Kino
Rdeči pes Modri
21.10.2017 | Kino
Geovihar
21.10.2017 | Kino
Srečen smrtni dan
26.10.2017 | Šport
Thor: Ragnarok
Pokaži več
Skrij

Milan Koren
Milan Koren
00000