Kadetski evropski pokal v judu, Zagreb Open 2013

Članica JK Acron Slovenj Gradec Nastja Stopernik končala na 5. mestu
V soboto in nedeljo, 9. in 10. marca 2013, je v Zagrebu na Hrvaškem potekal kadetski turnir za evropski pokal. V konkurenci 582 tekmovalcev in tekmovalk iz 29 držav so na turnirju v okviru slovenske kadetske reprezentance nastopili štirje predstavniki Judo kluba Acron Slovenj Gradec. Mare Pogorevc, Aljoša Yankovsky, Katja Oder in Nastja Stopernik.

Najbolje se je odrezala Nastja Stopernik, ki je v kategoriji do 70 kg premagala predstavnice Švedske, Srbije, Velike Britanije in Avstrije, ter izgubila proti Italijanki in Belgijki ter tako osvojila 5. mesto s čimer je izpolnila normo za nastop na letošnjem evropskem kadetskem prvenstvu, ki bo junija v estonski prestolnici Talinu.

Ostali, Katja Oder je premagala Avstrijko in izgubila prosti Romunki ter ostala brez uvrstitve, prav tako brez uvrstitve sta ostala sicer še mlajša kadeta, novinca na tovrstnih tekmovanjih, Mare Pogorevc in Aljoša Yankovskyy s porazoma prosti predstavniku Madžarske in Avstrije.