Laura Božič in Nika Perovnik državni prvakinji v judu

Državno prvenstvo do 23 let in pasovno državno prvenstvo
V soboto, 14. 5. 2016 je v Mežici, v organizaciji Judo kluba Ravne ne Koroškem potekalo državno prvestvo v judu za mlajše člane in članice ter pasovno državno prvenstvo.
Državnega prvenstva do 23 let se je udeležilo šest predstavnikov Judo kluba Acron Slovenj Gradec, vsi pa so stopili na zmagovalni oder. Najuspešnejša, z osvojitvijo naslova državne prvakinje, je bila Laura Božič, ki je zmagala v kategoriji do 57 kg, drugi mesti sta osvojili Saša Ranc in Anja Ognjanovič do 52 oziroma 70 kg, Nika Perovnik (do 57 kg), Aldin Robo (do 81 kg) in Jan Horvat (do 90 kg) pa so osvojili tretje mesto.
Na pasovnem državnem prvenstvu je nastopilo osem predstavnikov JK Acron, ki so svojili 6 medalj. Tokrat se je najbolje znašla Nika Perovnik, ki je osvojila naslov državne prvakinje med rjavimi pasovi do 57 kg, Branko Komerički, Leon Bošnik, Klemen Kotnik in Saša Ranc so v svojih kategorijah pasov osvojili druga mesta, Laura Božič, pa je pristala na tretjem mestu. Vsem čestitamo!