-0°C

Državno prvenstvo invalidov v lovu rib s plovcem 2016

Na državnem prvenstvu invalidov v lovu rib s plovcem 2016 je osvojila naslov državne prvakinje Stanislava Tamše iz DI Slovenj Gradec, Terezija Potisk, prav tako članica DI Slovenj Gradec pa se je uvrstila na odlično 3. mesto.
Državno prvenstvo invalidov v lovu rib s plovcem je potekalo 25. junija 2016 na lovni trasi reke Save v Radečah. Organizator državnega prvenstva je bila ZŠIS-POK (Zveza za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijski komite), izvajalec pa Ribiška družina Radeče. Trasa v Radečah je po mnenju tamkajšnjih ribičev ena redkih v Sloveniji, ki je dostopna tudi za tekmovalce na invalidskih vozičkih in je ena najlepših tras v Evropi.

Na državnem prvenstvu so lahko nastopili le tisti tekmovalci, ki so si pravico nastopa izborili na področnih tekmovanjih ZDIS (Zveze delovnih invalidov Slovenije), teh je bilo 25 v moški konkurenci in 6 v ženski konkurenci. Iz ZPS (Zveze paraplegikov Slovenije) je nastopilo 18 tekmovalcev.

Iz Društva invalidov Slovenj Gradec so na Državnem prvenstvu nastopali v ženski konkurenci Stanislava Tamše in Terezija Potisk, v moški konkurenci pa Bojan Zdovc.

Uvrstitev prvih treh tekmovalcev in tekmovalk, članov in članic ZDIS pa je sledeča:

3. mesto: Silester Križanič, Društvo paraplegikov Prekmurja

Uradni rezultati DP v lovu rib s plovcem za leto 2016 so objavljeni za vse tekmovalce na spletni strani ZŠIS – POK.