-4°C
Deli
1296

Atletski pokal za mlajše mladince in mladinke

Na svetovni dan atletike, 9.5.2016, je v Domžalah v organizaciji lokalnega atletskega kluba potekal Atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mladinke.

Tekmovanje se je po koledarju atletskih tekmovanj začelo že v nedeljo, 8.5.2016, vendar je bilo zaradi izjemnih vremenskih razmer prekinjeno.

Atletsekga pokala se je udeležilo 470 atletinj in atletov, ki so se pomerili v skoraj vseh atletskih disciplinah. Barve Atletskega kluba Slovenj Gradec so zastopali Mitja Kordež (200m, 400m), Žiga Pečnik (100m, 400m), Zala Bricman (krogla, disk, kopije), Neja Dežman (kopije), Zala Katarina Hovnik (100m, 4 x 100m), Neža Jelen Križovnik (100m, 200m), Nika Kotnik (1500m), Jerneja Krajcar (200m), Tjaša Lepej ((100m, 4 x 100m), Veronika Pisnik (200m, 400m, 4 x 100m), Lana Verhovnik (krogla, disk), Vita Vovk (200m, 4 x 100m).

Naša ekipa se je dobro borila, vsak se je trudil za čim višjo uvrstitev in točke k skupni uvrstitvi ekipe. Žal se nekaj atletinj zaradi šolskih in drugih obveznosti ni moglo udeležiti dela tekmovanja, ki je bil prestavljen na ponedeljek, zato ekipi mlajših mladink ni uspelo zbrati vseh točk, ki bi jih sicer lahko. Ekipno so si dekleta priborila 56 točk in se uvrstila na 8. mesto med 28 ekipami. Mladinci so bili dvanajsti.