Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 33 °C.
12°C | 29°C
petek, 20.07.2018
12°C | 28°C
sobota, 21.07.2018
16°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
16°C | 25°C
ponedeljek, 23.07.2018
15°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

8. Žolnirjev pohod PD Slovenj Gradec ob Dnevu ......


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
24.10.2017      11:17
A A

8. Žolnirjev pohod PD Slovenj Gradec ob Dnevu OZNPohodniki 8. Žolnirjevega pohoda ob Dnevu OZN
Pohodniki 8. Žolnirjevega pohoda ob Dnevu OZN
Deli:

Vodniki PD Slovenj Gradec smo v okviru praznovanj MO Slovenj Gradec v čast OZN izvedli naš tradicionalni 8. Žolnirjev pohod do Koče pod Kremžarjevim vrhom. Pohod je bil v nedeljo, 22.11.2017  s štartom ob 8. uri s parkirišča pri  Bellevue. Stane Plevnik je kot vodnik PD Slovenj Gradec najprej vseh 63 udeležencev pohoda skupinsko fotografiral, jim razdelil blokce za prevzem majic po zaključku pohoda ter  s svojo ekipo vodnikov organiziral pohodnike v kolono, ki je pot do koče opravila brez težav in s kar hitrim tempom. Dobra kondicija pohodnikov je sigurno rezultat letošnje dolge in uspešne letne pohodniške sezone .

Že nekaj dni prej smo spremljali vremensko napoved in vreme je zdržalo brez jesenskega dežja vse do prihoda zadnjega pohodnika v kočo- temperature zraka so bile okoli 6 stopinj. Po  prevzemu majic in malicah iz nahrbtnikov  pa smo iz tople koče opazovali dež,  ki pa ni zmotil našega druženja, klepeta in ob zaključku tudi nekaj poskočnih skladb iz Stanetove harmonike in ob Sonjinen petju.

Kot planinsko društvo smo vedno znova ponosni  na vse  udeležence pohoda, ki hkrati pomenijo tudi  lepo priznanje za pripravo in izvedbo tega vsakoletnega pohoda. Statistika pohoda ter vodenje evidence pohodnikov v rokah tajnika društva Darka in Alenke . Letos se je pohoda udeležilo 63 pohodnikov, od tega 17 otrok. Prvič se je pohoda udeležilo 21 pohodnikov, 5 pohodnikov četrtič, za kar so prejeli bronaste kolajne, 6 pohodnikov sedmič in so prejeli  srebrne kolajne, 11 pohodnikov pa se je udeležilo že vseh osmih pohodov. Spotur je tudi tokrat sponzoriral majice, ki jo je dobil vsak udeleženec  pohoda.

 

                                           Pripravila : Marjeta Škorja

                                                              vodnica PD Slovenj Gradec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 62
Izšla: 27.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.