Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

JUTRI
28°C
14°C
ČE.
29°C
15°C
Deli
3455

1. delavnica pete bralne sezone "BEREMO ZA NAGRADO TONETA PARTLJIČA"

V četrtek, 25.01.2018, smo se v Koroškem domu starostnikov - Črneče zopet zbrali ljubitelji knjig na 1. delavnici, že pete bralne sezone »BEREMO ZA NAGRADO TONETA PARTLJIČA«. V letošnji bralni sezoni smo zaradi izražene želje in  predloga gospoda Toneta Partljiča izpostavili pesmi koroškega pevca Milana Kamnika, ki so skrbno povezane v celoto ter zbrane v knjigi z naslovom Ibržnik. Na srečanju so sodelovali stanovalci, učenci OŠ Neznanih talcev Dravograd pod mentorstvom gospe Aleksandre Rožič in Line Roglšek, prostovoljka gospa Hilda Šmon ter predstavnice društva kmetic iz Dravograda. Program  je povezovala gospa Marina Oderlap. Zagotovo pa je bilo vsem prisotnim v največje veselje prisluhniti pesmim Milana Kamnika ter besedam gospoda Toneta Partljiča, njegovim pogledom na pesmi in knjigo. Ena od kitic Milanove pesmi pravi: »Vse kar sem ljubil, je v deželi ostalo. Saj ne vem, kaj čez lužo me je gnalo.« Včerajšnji udeleženci dogodka bi dejali: »zagotovo ljubezen do glasbe«. Ob tej priložnosti pa želimo vsi ljubitelji knjig NAŠEMU KOROŠKEMU pevcu srečno pot čez lužo, v Nashville na snemanje novih pesmi in hitro vrnitev v domačo deželo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi