Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
15°C | 26°C
nedelja, 20.08.2017
13°C | 22°C
ponedeljek, 21.08.2017
8°C | 22°C
torek, 22.08.2017
6°C | 24°C
Opozorila
Četrtek, 17.8.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Predstavitev knjige iz založbe Sanje: Zločin ......


KULTURA

| |
23.08.2014      22:07
A A

Predstavitev knjige iz založbe Sanje: Zločin brez kazni Branka Sobana


Publicist Niko R. Kolar se je pogovarjal z avtorjem Brankom Sobanom iz Ljubljane, uglednim zunanjepolitičnim novinarjem, dolgoletnim dopisnikom iz Moskve in Bližnjega vzhoda. Zaradi njegove prodornosti in popisovanja resničnih plati avtokratskega življenja v Rusiji so mu v Moskvi zaprli vrata in prepovedali vstop v Rusijo.


Levo Kolar, desno Soban
Levo Kolar, desno Soban
Deli:

Branko Soban velja za aktivnega borca proti krivicam, izobraženca in svetovljana, ki s svojimi prispevki, kolumnami (med drugim v Sobotni prilogi Dela) in intervjuji odkriva tančice prikritih (zgodovinskih) dejstev, ki bi jih marsikatera politična oblast najraje zamolčala. Za izjemne novinarske dosežke je bil leta 2013 odlikovan z nagrado »čuvaj/watchdog«, ki jo podeljuje Društvo novinarjev Slovenije.

Pred kratkim je pri Založbi Sanje izšla njegova knjiga Zločin brez kazni, I. del, ki prinaša 31 intervjujev. Ti živo slikajo razmah islama na Zahod, zadevajo turško- kurdske dileme, razkrivajo ozadja konfliktov na Balkanu in osvetljujejo zagonetno rusko stvarnost.

Niko R. Kolar je ob tej priložnosti tudi spomnil na dva velikana slovenskega novinarstva. Najprej na tako imenovanega »rezervnega Slovenjgradčana« Bogdana Pogačnika, ki je s svojo knjigo Ljudje mojega časa na povsem drugačen način kot Branko Soban predstavljal znamenite osebnosti iz domovine in sveta. Drugo spoštovanja vredno ime je Jurij Gustinčič, pred dnevi umrli slovenski novinar, ki je bil v svojem polstoletnem novinarskem delu neprestano vprežen v zunanjepolitična dogajanja, od Beograda, New Yorka, Londona do njegovega drugega doma RTV Ljubljana.

Ob koncu dobro obiskanega srečanja v Knjižnici Ksaverja Meška Slovenj Gradec je novinar Branko Soban napovedal, da bo čez mesec ali dva pri Založbi Sanje izšel II. del enaintridesetih intervjujev Zločin brez kazni. (NRK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
21.08.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica o čakrah in radiesteziji.
23.08.2017 | Družabni dogodki
Predavanje o Stephenu Turoffu in Svetlobni krog
23.08.2017 | Tečaji in delavnice
Horarna astrologija.
23.08.2017 | Kultura
Trebušni ples
24.08.2017 | Tečaji in delavnice
Počitniška delavnica "Igre in igrače srednjega veka"
24.08.2017 | Tečaji in delavnice
Skrivna sporočila, skrivni pomeni.
27.08.2017 | Družabni dogodki
URBANE DELAVNICE - ko mesto postane igrišče

Bodite prvi pri oddaji mnenja.