Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
7°C
-5°C
JUTRI
4°C
-2°C
4097

Ljuba Prenner, predstavitev romanov

Življenje za hrbtom ali Pisateljica Ljuba Prenner: 19. 10. ob 18.00, Koroška galerija likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu
Po štiridesetih letih bosta ponovno izšla romana Ljube Prenner Mejniki in Življenje za hrbtom. Oba romana sta podoba slovenjgraških meščanov. Mejniki zajemajo čas od leta 1867 do konca 1. svetovne vojne, Življenje za hrbtom čas po prvi svetovni vojni do začetka tridesetih let. Čeprav so krajevna imena in imena oseb spremenjena, je mogoče prepoznati realen prostor in odseve oseb. Ljuba Prenner je bila pronicljiva opazovalka in premišljevalka, zato bo večer obudil mestno življenje, ki pred Slovenjgradčane že dolgo ni stopilo v takšni obliki.

Organizator: Založba Cerdonis in Knjižnica Ksaverja Meška

Prireditev Življenje za hrbtom ali Pisateljica Ljuba Prenner bo 19. 10. ob 18.00 v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij