Logo MojaObčina.si
JUTRI
12°C
4°C
ČET.
10°C
4°C
Oceni objavo

Glasbni večer z Milanom Kamnikom

Vedrinovci že od leta 2012 vsako leto, na pobudo našega člana Nika R. Kolarja, vabimo v naš kraj znanega Slovenca. Tako je bil leta 2012 naš gost Tone Partljič, 2013 Saša Pavček, 2014 Jerca Marzel, 2015 Nataša Tič Raljan, 2017 smo imeli dva gosta in sicer Mileno Zupančič in Primoža Suhodolčana, 2018 Vlada Kreslina, 2019 Evo Škofič Maurer, 2020 je zaradi Kovida srečanje odpadlo, 2021 smo gostili našega člana Nika R. Kolarja in Adija Smolarja. Letos pa smo ponovno imeli dva gosta in sicer  januarja Ditko Čepin, ki sta jo spremljala oče Gorazd Čepin in naš krajan  Jan Lužnik, v četrtek, 17.11. pa smo gostili  koroškega kantavtorja Milana Kamnika.

Milan Kamnik že desetletja ustvarja glasbo v pristnem koroškem narečju. Kritična, večkrat tudi žalostna besedila, opozarjajo in ozaveščajo, obenem pa odeta v plesne melodije kantri sloga tolažijo in razveseljujejo. Vse to smo doživeli na včerajšnjem koncertu, ob poslušanju njegovih pesmi v pristnem domačem narečju, ki so ga govorili naši dedki, babice, strici, tete. Dvorana se je napolnila z obiskovalci do zadnjega kotička. Marsikatero njegovo pesem so obiskovalci tudi zapeli.

Oglejte si tudi