Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
5°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
2°C | 19°C
petek, 20.10.2017
4°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
3°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Božično-novoletni koncert Glasbene šole ......


KULTURA

| |
13.01.2015      15:30
A A

Božično-novoletni koncert Glasbene šole Slovenj Gradec


Učitelji Glasbene šole Slovenj Gradec so v decembru pripravili Božično-novoletni koncert v dveh delih.


(foto Sebastjan Apačnik)
(foto Sebastjan Apačnik)
Deli:

Zaradi velikega zanimanja publike za naše koncerte smo že drugo leto prisiljeni organizirati dva koncerta. Na prvem koncertu, ki je bil v domu sv. Elizabete 17. decembra, je nastopilo 50 mladih glasbenikov. Koncert se je začel z nastopom razredov pripravnic z mentoricami Vlasto Šmon, Suzano Popič in Barbaro Mirkac. Sledil je mali kitarski orkester pod vodstvom Aleksandra Đukanovića, ki šteje 15 članov. V nadaljevanju so nastopili učenci solisti in učenci, ki se bodo v šolskem letu 2014/2015 udeležili različnih državnih in mednarodnih tekmovanj.

Drugi del koncerta je bil v ponedeljek, 22. decembra v kulturnem domu Slovenj Gradec. Dvorana je bila polna do zadnjega kotička. Na koncertu se je predstavilo okoli 200 glasbenikov, ki svoje znanje pridobivajo v glasbeni šoli.

  Marin Gabriel Konstantin strokovno vodi otroke trikrat tedensko v treh skupinah (baletni vrtec, baletna pripravnica in 1. razred). Male baletke zelo rade obiskujejo ure baleta in so se v zelo kratkem času naučile odplesati svoj program. S svojo prisrčnostjo so navdušile zbrano občinstvo.

Nastopili so kitarski orkester pod mentorstvom Aleksandra Đukanovića, godalni orkester pod vodstvom Nine Grošelj Bricman, Andrej Švab je dirigiral harmonikarskemu orkestru,  prvič pa se je kot dirigent pihalnega orkestra predstavil tudi Miha šrimpf.

Novost na Glasbeni šoli Slovenj Gradec je ustanovitev simfoničnega orkestra, ki se je na koncertu premierno predstavil pod vodstvom Nine Grošelj Bricman in Mihe Šrimpfa.

Vsi nastopajoči in njihovi mentorji so pripravili odlične točke.

Za glasbeno šolo je koncert s toliko nastopajočimi velik organizacijski zalogaj. Na odru je bilo videti samo glavne mentorje, v zakulisju in na vajah pa je delal celoten kolektiv, vključno s tehničnim osebjem. Hvala direktorju kulturnega doma, Benjaminu Pirnatu, ki  je glasbeni šoli odstopil dvorano, ker glasbena šola še vedno nima svoje in je zato potrebno za vsak nastop seliti instrumente in opremo.

Publika je bila navdušena nad pestrostjo programa, kar dokazuje, da je bil koncert odličen. Neka gospa je po koncertu dejala: «Niti za trenutek nisem mogla zbežati z mislimi drugam. Toliko otrok, toliko različnih inštrumentov, petje, balet ... Kar ne morem se načuditi, kaj vse ti naši otroci zmorejo. Pa tako krasne skladbe, nekaj tudi zelo znanih, še jih imam v ušesih«. Drugi straši so dejali: »Ko doma vadijo, si ne morem predstavljati, da to potem v orkestru tako krasno zveni. Komaj čakam na naslednji nastop.«

Ob uspešno izpeljanem koncertu se učitelji in učenci zavedajo, da je ves trud in poplačan. Na koncu so vsi srečni. Z njimi pa tudi starši otrok, ki so ponosni na svoje mlade glasbenike.
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
bozicno-novoletnikoncertglasbenesoleslovenjgradec.docx
35126_bozicno-novoletnikoncertglasbenesoleslovenjgradec.docx (15,88 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
21.10.2017 | Kino
Rdeči pes Modri
21.10.2017 | Kino
Geovihar
21.10.2017 | Kino
Srečen smrtni dan
26.10.2017 | Šport
Thor: Ragnarok
Pokaži več
Skrij

Milan Koren
Milan Koren
00000