Logo MojaObčina.si
DANES
16°C
0°C
JUTRI
14°C
4°C
2390

"S kolesom v mesto"

Zadnjo sredo v mesecu maju je na Glavnem trgu Slovenj Gradca potekalo prvo žrebanje v nizu projekta “S kolesom v mesto,” ki ga v sklopu Evropskega tedna mobilnosti realizirajo Mestna občina Slovenj Gradec, Zavod Ekopren in nevladna organizacija v javnem interesu raum AU.

Projekt “S kolesom v mesto” je v Slovenj Gradcu že takorekoč stalnica, saj poteka že šesto leto zapovrstjo, pove koordinator projekta Vladimir Jarh Nikolič, pri čemer izpostavi nekaj letošnjih novitet, kot so žrebanja nagrad vsako zadnjo sredo v mesecu in manjši koncerti različnih kantavtorjev, “s katerimi želimo še dodatno animirati pri omejevanju avtomobilskega prometa in k uporabi trajnostnih oblik prevoza, kar je osnovni motiv projekta”. Pove tudi, da je za sodelovanje pri žrebanjih potrebno v mestno jedro Slovenj Gradca prikolesariti, kjer se pri vstopnih parkirnih kabinah prejme kupon za uvrstitev v žreb.

Šestletni angažma in tudi vedno večja družbena osveščenost o pomenu trajnostnega načina življenja, je po mnenju koordinatorja razlog, da tudi pri dotičnem projektu iz leta v leto sodeluje več ljudi, kar je za zagotavljanje trajnostnega načina življenja bistvenega pomena.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi