Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Uresničitev otroških sanj


OBVESTILA

| |
06.12.2012      18:13
1
A A

Uresničitev otroških sanjNovo igrišče Foto: Tjaša Duh
Novo igrišče Foto: Tjaša Duh
Deli:

Ko stojim pri stari lipi malo za vasjo, skorajda ne verjamem svojim očem. Tu, kjer je bila še pred nekaj leti goščava in neprehoden valovit teren, danes stoji asfaltirano športno igrišče. Mladina z Vrha, Gradišča in Smrjen se podi za nogometno žogo, najmlajši v navalu smeha plezajo po otroških igralih, spet drugi tekmujejo, kdo bo hitrejši na toboganu in bolj norčav na gugalnici. Poleg njih pa naši malo starejši sokrajani skoncentrirano tekmujejo v različnih balinarskih disciplinah. Popolna medgeneracijska simbioza si rečem. Naše novo igrišče pa ni le to. V prihodnje bo služilo tudi kot gasilski poligon ter prostor za najrazličnejše športne, kulturne in zabavne dogodke. Pravzaprav je edina večja, ravna in utrjena površina v našem hribovitem okolišu. Je prostor, ki smo ga resnično potrebovali.

Tisti, ki smo bili v zgodbo o »vrhovskem igrišču« tako ali drugače vpleteni, vemo, da je bila pot do tu dolga in trnova. Neštetokrat smo dobili odgovora »to je nemogoče« ali pa »to ni izvedljivo«. Pa vendarle se je situacija obrnila. Pod taktirko župana gospoda Ivana Jordana so stvari stekle v pravo smer in nemogoče je postalo mogoče.

Ob tej priložnosti se v imenu Vaške skupnosti Vrh nad Želimljami in PGD Vrh nad Želimljami iskreno zahvaljujem županu gospodu Jordanu za vso pomoč, podporo in trud, ki nam ga je namenil v preteklih letih. Držal je svojo besedo in navkljub težkim časom dokazal, da je marsikaj izvedljivo.


Pri zgodbi o vrhovskem igrišču pa hkrati nikakor ne gre prezreti vloge vrhovskih gasilcev, ki smo s svojo tradicionalno marljivostjo, trdim delom in nepopustljivo trmo omogočili, da imamo danes na Vrhu to, kar imamo. Po svojih najboljših močeh smo sofinancirali asfaltizacijo igrišča, dovoza in poti ob balinišču. Pomembno smo prispevali tudi k pridobitvi zemljišča, kjer gre posebna zahvala Reimondu Jeršinu, ki je v okviru gasilcev še v prejšnjem desetletju začel s samo idejo in vodil postopek pridobivanja zemljišča, ter v vsem tem času s svojo neomajno vztrajnostjo zgodbo potiskal dalje. Iskrena zahvala gre tudi Tomažu Jeršinu in Mirku Starcu, ki sta v pripravo in izgradnjo igrišča ter opreme vložila neštete ure prostovoljnega dela, motivirala mlajše in vedno skrbela za dobro voljo. Zahvala tudi družini Tkalec za vaš prispevek in vsem, ki ste kakor koli sodelovali v delovnih akcijah. Se vidimo na igrišču.

Tom Zajšek

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Škofljica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Matej Novak
Matej Novak Se strinjam0 Se ne strinjam0
Oh Tom, kako ganljiv članek si napisal ... Kar solzico sem potočil! :)

06.12.2012 ob 18:39:19 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran