Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
11°C
4°C
JUTRI
14°C
5°C
9456

Unicefove varne točke v času, ko smo doma

Dragi otroci in mladostniki,

ker so trenutno šole, mladinski in drugi centri, pa tudi večina Unicefovih varnih točk, zaprti, in ker je prav, da smo med epidemijo zaradi virusa doma z namenom zaščite sebe in drugih, ti želimo sporočiti, da še vedno obratujejo nevladne organizacije, ki delujejo po telefonu in na katere se lahko v primeru kakršnekoli stiske obrneš.

Želimo te spodbuditi, da o svojih stiskah spregovoriš in se pogovarjaš z odraslimi, ki jim zaupaš, kadar pa to ni mogoče, se lahko obrneš na naslednje organizacije:

Tom telefon: 116 111 deluje vsak dan od 12.00 do 20.00. Kadarkoli jim lahko napišeš tudi e-pošto na tom@zpms.si ali se oglasiš v njihovi spletni klepetalnici https://www.e-tom.si/stopi-v-stik/.

SOS-telefon: 080 11 55. Če si žrtev kakršnekoli oblike nasilja, lahko brez zadržka pokličeš na to številko vsak delovnik od 12.00 do 16.00, od 19.00 do 22.00, ob sobotah, nedeljah in praznikih pa od 18.00 do 22.00.

UNICEF Slovenija: 031 510 200. Če ne veš, na koga bi se obrnil, lahko pokličeš na to številko, ki bo do nadaljnjega Unicefova "telefonska" varna točka, vsak dan od 9.00 do 17.00. Sogovornica ti bo pomagala pri nadaljnjih korakih oz. bo težavo posredovala naprej pristojnim institucijam, kadar bo to potrebno. O različnih stiskah in njihovem reševanju lahko pogledaš tudi na https://www.varnetocke.si/kdaj-jih-poiscemo.

V času, ko preostale linije niso aktivne, lahko vedno pokličeš 113 oz. v primeru poškodb 112. Želimo ti obilico lepih trenutkov in nasmehov kljub neprijetni situaciji.

Mojca Švigelj, KŠTM Sevnica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi