Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
26°C
14°C
JUTRI
23°C
16°C
Deli
8207

Velikonočni čas v Loki

Krščanska tradicija je tista, ki zaznamuje življenje številnih prebivalcev Slovenije in s prazniki katere so povezane številne šege in verovanja. V Turističnem društvu Loka pri Zidanem Mostu si tako že vrsto let prizadevamo ohranjati navade, povezane s spomladanskim praznovanjem. Na petek pred cvetno nedeljo smo organizirali delavnico cvetnonedeljskih butar'c, na kateri so si, s pomočjo starejših, butare spletli tudi otroci. Ob veliki noči smo v kapeli sv. Frančiška Ksaverija pri cerkvi sv. Helene v sodelovanju s podružnično Osnovno šolo Loka, Trubarjevim domom upokojencev ter posameznimi krajani in krajankami pripravili 5. razstavo velikonočnih pirhov, ki bo na ogled do nedelje, 5. maja.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi