Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
25°C
8°C
ČE.
24°C
8°C
Deli
7809

Sevniška voščenka dobila svoje mesto pri šoli na Blanci

Spomladanski čas v Turistični zvezi občine Sevnica že vrsto let zaznamujejo čistilne akcije in zasaditev drevesa ob svetovnem dnevu zemlje. Spomladanskim čistilnim akcijam, ki jih pripravljamo v sodelovanju s Komunalo Sevnica, krajevnimi skupnostmi in turističnimi društvi, se je tudi v letošnjem letu pridružilo kar nekaj prostovoljcev, ki so po najbolj kritičnih predelih krajevnih skupnosti pobrali smeti in uredili okolico. Želimo si, da bi se pomena skrbi za okolje in varovanja narave zavedalo še več občank in občanov, vse leto. Okolica je namreč tista, ki daje obiskovalcem prvi vtis o nas, ki tukaj živimo in bivamo.
Zaključek akcij in svetovni dan zemlje smo zaznamovali z zasaditvijo avtohtone sevniške voščenke, letos pri šoli na Blanci. Ta je tako četrta v vrsti sevniških voščenk, ki smo si jih v zvezi zadali zasaditi ob vseh osnovnih šolah v občini. Namen zasaditev je zaveščanje mladih o pomenu narave, zelenega, trajnostnega in tradicije, ki nas v času, ko si želimo vsi biti podobni ali enaki, dela drugačne in zato zanimive. Sevniška voščenka je s svojimi zlatorumenimi sadeži tista, po kateri so naše kraje onkraj meja današnje Slovenije poznali že v preteklosti, s širjenjem zavesti o njej pa ji bomo ravno mi, še bolj pa mladi, ta sloves v prihodnosti, upamo, tudi povrnili. Ob zasaditvi so učenke in učenci z mentorji pripravili kulturni program, zbrane so nagovorili predsednica TZOS Annemarie Culetto, župan Srečko Ocvirk ter ravnatelj OŠ Blanca Vincenc Frece. Pri zasaditvi je bila tudi direktorica zavoda KŠTM Mojca Pernovšek, ki je skupaj z občino partner projekta zasajevanja občinskih sevniških voščenk. Upamo, da bo tudi to drevo obrodilo sadove, katerih sladkosti bodo uživale te in mnoge prihodnje generacije.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi