Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
29°C
17°C
NED.
28°C
17°C
3597

Tradicionalni slovenski zajtrk v vrtcu pri OŠ Krmelj

V petek, 19. novembra, smo tudi v našem vrtcu ob dnevu slovenske hrane obeležili tradicionalni slovenski zajtrk pod sloganom Zajtrk s sadjem – super dan! Ker je to leto razglašeno za mednarodno leto sadja in zelenjave, se je na našem jedilniku poleg že tradicionalnih sestavin znašlo tudi korenje.

Skozi različne poučne, zanimive in zabavne dejavnosti smo ves teden spoznavali čebele, pomen opraševanja, njihove proizvode in pomen uživanja slovenske lokalno pridelane hrane.

Otroci so ustvarjali, si izdelali pogrinjke, prepevali smo in plesali. Obiskal nas je tudi čebelar Kolenc in nam povedal veliko poučnega o čebelah, njihovem delu in njihovem vplivu na življenje človeka. Otroci so ga z zanimanjem poslušali in se mu na koncu zahvalili za obisk z izvirnim darilom, ki so ga izdelali sami.

Kljub omejitvam je tradicionalni slovenski zajtrk potekal v prijetnem in sproščenem vzdušju.

 

        Petra Meserko, dipl. vzg. predšolskih otrok

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi