Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
10°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
12°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
2°C | 15°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Dobrodelni pohod na Lisco za mlada glasbenika


SOSED SOSEDU

| |
10.06.2014      9:56
A A

Dobrodelni pohod na Lisco za mlada glasbenikaDeli:
V organizaciji Rotary kluba Sevnica je v soboto, 7. junija, potekal Dobrodelni pohod na Lisco.

 

Skoraj 50 dobrodelnih pohodnikov, med njimi tudi rotarijski prijatelji iz Rotary klubov Celje, Ajdovščina in Čatež, se nas je dopoldne zbralo v Vinski kleti Mastnak v Krakovem. Tam nas je pozdravila Ana Jelančić, predsednica Rotary kluba Sevnica. Prijazni gostiteljici Mateja in Sonja sta nam predstavili vinsko klet, po aperitivu pa smo se po označeni planinski poti odpravili proti vrhu Lisce. Med potjo smo se ustavili na Cirju pri Jožetu in Mileni Žnidarič, oba sta nas dobrodušno in prijazno pogostila, ter pri cerkvici sv. Jošta pod Lisco. Po krajšem postanku je mimo prisopihal nekdanji nadučitelj na Razborju Blaž Jurko, izvirno pa ga je uprizoril igralec Sinjo Jezernik, nas hudomušno nagovoril in nam povedal marsikatero zanimivo prigodo iz svojega življenja. Za okrepčilo, opis cerkvice ter okoliških krajev je vestno poskrbel Matej Imperl, domačin z Razborja pod Lisco, pri cerkvici smo opravili tudi dobrodelno licitacijo krače. Dražba krač in salam je sicer na pustno nedeljo že dolga leta običaj domačinov z Razborja, ki ga je pred dobrimi 15 leti spet oživel tedanji župnik na Razborju pater Karel Gržan. Ker je sonce začelo močno pripekati, smo se kmalu podali na zadnji odsek poti, ki nas je pripeljala do Tončkovega doma na Lisci. Po kosilu smo z dobrodelnim srečelovom nabrali še nekaj dodatnih sredstev za dobrodelni sklad, pozdravil nas je tudi Jožef Žnidarič, podžupan občine.

Skupaj smo zbrali 1541 evrov, ki smo jih z dodatnim prispevkom članov Rotary kluba Sevnica v celoti namenili za enoletni štipendiji za mlado flavtistko Laro Šalamon iz Boštanja, ki obiskuje Haute École de Musique v Lozani v Švici, in za mladega saksofonista Jureta Kneza iz Radeč za nadaljevanje študija. Oba bosta prejela enoletni štipendiji 1000 evrov.

Plemenit namen in zadovoljstvo udeležencev pohoda so zagotovilo, da bomo tudi v prihodnje organizirali dobrodelni pohod in zbirali sredstva za pomoč tistim, ki jo najbolj potrebujejo.

 

Rotary klub Sevnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017 | Družabni dogodki
Potopis: JV Madagaskar: svet, kot je bil nekoč
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina
24.10.201 | Ostalo
Zdravstveno predavanje: ZD Sevnica
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - nadaljevalna skupina
28.10.2017 | Družabni dogodki
Grajske bučke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.