Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
1°C
-4°C
JUTRI
5°C
-2°C
Deli
2158

Obisk mladih novinarjev OŠ Sevnica v Domu upokojencev Sevnica

V torek, 24. 10. 2017, smo se mladi novinarji OŠ Sava Kladnika Sevnica odpravili na obisk k varovancem Doma upokojencev Sevnica. Ko smo prišli, nas je toplo sprejela socialna delavka. Seznanila nas je s tem, kdo vse prebiva v domu in kaj vse počno njihovi varovanci. Predstavila nam je tudi bolezen sedanjega časa – demenco, ki jo ima veliko ostarelih ljudi, in nam podarila zloženko z naslovom Babi postaja čudna, vse pozabi. Nato nas je povabila v zgornje nadstropje, kjer smo se razdelili v dve skupini. Tri dekleta so se povzpela v četrto nadstropje h gospe Šantej, ki je v mesecu oktobru praznovala 96. rojstni dan. Dekleta so izvedela marsikaj zanimivega o njenem življenju v mladosti in o bivanju v domu. Druga skupina novinarjev je ostala v prvem nadstropju, kjer so upokojenci ravno zaključili s telovadbo. Posedli smo se mednje in jim navdušeno prisluhnili. Gospodje in gospe so med urjenjem ročnih spretnosti (kvačkanjem, pletenjem, zlaganjem, lepljenjem …) z veseljem spregovorili o lepih in manj prijetnih dogodkih življenja. Novinarji smo si nekaj podatkov zapisali, čim več pa smo jih skušali shraniti v svoje »shrambice«, kajti zavedamo se, da nam bodo modrosti starejših ljudi mnogokrat prišle še kako prav. Veseli, da smo jim polepšali dan, smo se vrnili v šolo; bogatejši in modrejši.

Želimo jim zdravja in optimizma ter komaj čakamo, da jih znova obiščemo. 

Novinarski krožek OŠ Sevnica

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!