Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
8°C
JUTRI
26°C
10°C
Oceni objavo

Participativni proračun 2024: Znani so izbrani projekti

SMS-glasovanje za umestitev pobud participativnega proračuna v predlog občinskega proračuna za leto 2024 se je končalo 10. septembra. Projekt Sobivam, sodelujem, soodločam v sevniški občini poteka že peto leto zapored, izbor projektov s SMS-glasovanjem pa je potekalo tretjič.

Občanke in občani so za vse projekte skupaj namenili 3.391 glasov, kar je kar 2.125 glasov več kot v lanskem letu.

Območje KS Krmelj in KS Šentjanž je prejelo 1.145 glasov. V predlog proračuna Občine Sevnica za leto 2024 so se uvrstili trije projekti iz tega območja in sicer pobuda za ureditev nove strešne kritine za Gasilski dom Krmelj (587 glasov),  pobuda za ureditev otroškega igrišča na Velikem Cirniku (435 glasov) in pobuda za financiranje izdaje knjige novejše zgodovine Šentjanža (68 glasov). Za projekte za območje KS Boštanj je bilo namenjenih 910 glasov. V predlog proračuna Občine Sevnica za leto 2024 so se uvrstili trije projekti in sicer pobuda za ureditev kuhinje v domu vaščanov in gasilcev na Okiču (277 glasov), pobuda za delno obnovo Gasilskega doma Boštanj (264 glasov) in pobuda za nakup stolov in miz za dvorano kulturnega doma Lukovec (147 glasov). Projekti za območje KS Blanca, KS Dolnje Brezovo in KS Studenec so skupaj zbrali 578 glasov. V predlog proračuna Občine Sevnica za leto 2024 so se uvrstili trije projekti in sicer pobuda za nakup projektorja in platna za Gasilski dom Poklek (197 glasov), pobuda za nakup novih garažnih vrat za Gasilski dom Blanca (183 glasov) in pobuda za nabavo dveh prikazovalnikov hitrosti za naselje Dolnje Brezovo (98 glasov). Za projekte za območje KS Tržišče in KS Primož je glasovalo 427 posameznikov. V predlog proračuna Občine Sevnica za leto 2024 so se uvrstili trije projekti in sicer pobuda za nakup in postavitev dveh solarnih svetilk in treh cestnoprometnih ogledal na Škovcu (197 glasov), pobuda za ureditev pogostitvenega prostora v Grozdetovi hiši (113 glasov) in pobuda za nakup mobilnega odra in klopi za gasilski dom Telče (66 glasov). Projekti za območje KS Loka in KS Zabukovje so skupaj zbrali 322 glasov. V predlog proračuna Občine Sevnica za leto 2024 so se uvrstili trije projekti in sicer pobuda za nakup urbanega pohištva, lesene stojnice, hladilne vitrine in košarkarskega koša za Gasilski dom Zabukovje (192 glasov), pobuda za ureditev vaškega igrišča na Bregu (77 glasov) in pobuda za nakup miz in klopi za pokopališče na Razborju (24 glasov). Za območje KS Sevnica je bila v predlog občinskega proračuna za leto 2024 umeščena ena pobuda in sicer nakup mestnih košev za ločevanje odpadkov (9 glasov). 

Celoten postopek je bil izveden skladno z objavljenim razpisom. Kvota, namenjena razdelitvi na participirane pobude, je znašala 138 tisoč evrov; do 23 tisoč evrov za vsako od 6 območij. Opredeljena vrednost za posamezen projekt je bila od 3 do 11.500 evrov.

Projekti bodo uvrščeni v predlog proračuna Občine Sevnica za leto 2024, ki ga obravnava in sprejme Občinski svet Občine Sevnica.

Pobuda

Število glasov

Vrednost, ki se uvrsti v predlog proračuna

Dva prikazovalnika hitrosti v naselju Dolnje Brezovo

98

7.000,00 EUR

Projektor in platno v Gasilski dom Poklek

197

4.400,00 EUR

Nova garažna vrata za Gasilski dom Blanca

183

11.500,00 EUR

Mestni koši za ločevanje odpadkov

9

11.500,00 EUR

Nakup stolov in miz za dvorano kulturnega doma Lukovec

147

3.000,00 EUR

Delna obnova Gasilskega doma Boštanj

264

11.500,00 EUR

Izdelava kuhinje v domu vaščanov in gasilcev na Okiču

277

8.500,00 EUR

Nova strešna kritina za Gasilski dom Krmelj

587

11.500,00 EUR

Izdaja knjige novejše zgodovine Šentjanža

68

4.900,00 EUR

Otroško igrišče na Velikem Cirniku

435

6.600,00 EUR

Mobilni oder in gasilske klopi za gasilski dom Telče

66

2.600,00 EUR

Dve solarni svetilki in tri cestnoprometna ogledala na Škovcu

197

10.500,00 EUR

Ureditev pogostitvenega prostora v Grozdetovi hiši

113

9.900,00 EUR

Urbano pohištvo, lesena stojnica, hladilna vitrina in košarkarski koš za Gasilski dom Zabukovje

192

11.500,00 EUR

Klopi in mize za pokopališče na Razborju

24

5.300,00 EUR

Ureditev vaškega igrišča na Bregu

77

6.200,00 EUR

Rezultati SMS glasovanja za vse podane pobude:

PobudaObmočjeRezultati glasovanja
Oglasni kozolec in hidrantna omarica z vso opremo na ArtuKS Blanca, KS Dolnje Brezovo, KS Studenec25
Dva prikazovalnika hitrosti v naselju Dolnje BrezovoKS Blanca, KS Dolnje Brezovo, KS Studenec98
Dve manjši informacijski tabli (kozolčka) na VolavcahKS Blanca, KS Dolnje Brezovo, KS Studenec11
Projektor in platno v Gasilski dom PoklekKS Blanca, KS Dolnje Brezovo, KS Studenec197
Nakup dveh defibrilatorjev za naselji Brezovo in Osredek KS Blanca, KS Dolnje Brezovo, KS Studenec3
Nova garažna vrata za Gasilski dom BlancaKS Blanca, KS Dolnje Brezovo, KS Studenec183
Perišče pod vasjo Studenec, družabni prostor ob krožni potiKS Blanca, KS Dolnje Brezovo, KS Studenec61
Mestni koši za ločevanje odpadkov v SevniciKS Sevnica9
Stoli in mize za dvorano Kulturnega doma LukovecKS Boštanj147
Ureditev tematske poti "Azaleja"KS Boštanj12
Prenova pritličnih prostorov Večnamenskega doma ŠmarčnaKS Boštanj77
Delna obnova Gasilskega doma BoštanjKS Boštanj264
Kuhinja za dom vaščanov in gasilcev na OkičuKS Boštanj277
Ureditev travnatega igrišča na LoguKS Boštanj0
Nova kuhinja s hladilnikom za večnamenski dom na LoguKS Boštanj133
Nova strešna kritina za Gasilski dom KrmeljKS Krmelj in KS Šentjanž587
Izdaja knjige novejše zgodovine ŠentjanžaKS Krmelj in KS Šentjanž68
Otroško igrišče na Velikem CirnikuKS Krmelj in KS Šentjanž435
Solarne luči in parkovna oprema za Leskovec pri PodborštuKS Krmelj in KS Šentjanž55
Obnova kletnih prostorov Aktiva kmečkih žena TržiščeKS Tržišče in KS Primož51
Mobilni oder in gasilske klopi za Gasilski dom TelčeKS Tržišče in KS Primož66
Dve solarni svetilki in tri cestnoprometna ogledala na ŠkovcuKS Tržišče in KS Primož197
Ureditev pogostitvenega prostora ob Grozdetovi hišiKS Tržišče in KS Primož113
Urbano pohištvo, lesena stojnica, hladilna vitrina in košarkarski koš za Gasilski dom ZabukovjeKS Loka in KS Zabukovje192
Novi žarometi za športna igrišča v LokiKS Loka in KS Zabukovje18
Klopi in mize za pokopališče na RazborjuKS Loka in KS Zabukovje24
Fitnes naprava na igrišču v LokiKS Loka in KS Zabukovje1
Novi smerokaz v središču LokeKS Loka in KS Zabukovje4
Postavitev klopi v Loki KS Loka in KS Zabukovje0
Postavitev nove spominske table v parku pri cerkvi v LokiKS Loka in KS Zabukovje6
Ureditev vaškega igrišča na BreguKS Loka in KS Zabukovje77

Skupno število glasov: 3.391


Več informacij o participativnem proračunu Občine Sevnica

Oglejte si tudi