Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
9°C
JUTRI
20°C
3°C
14961

Srčno drevo v MC Sevnica – Če nimaš vzemi, če imaš, prinesi.

Medtem ko se nekateri obremenjujejo s tem, v katerem kraju bodo preživeli najdaljšo noč v letu, drugi razmišljamo o tem, kako prižgati luč upanja ljudem, za katere je veseli december le še en dolgi mesec, ki ga morajo preživeti. Tako je nastala ideja o srčnem drevesu oz.  izmenjavčku. Gre za dobrodelno akcijo –  Če nimaš vzemi, če imaš, prinesi.

Drevo je trenutno pred mladinskim centrom (MC) na Trgu svobode 10. Tam lahko vrečko z živili, ki jih ne potrebujete, obesite na vejo, tisti, ki pa si nakup živil težko privoščite, lahko darovano vzamete. Lahko pridete ponoči, da je anonimnost zagotovljena.

Gre zgolj za darovanje zapakiranih živil, katerih rok uporabe še ni potekel. Glede na to, da so zunaj temperature pod ničlo, bo drevo v času, ko je MC zaprt, prestavljeno v predprostor, na notranjo stran drsnih vrat, ki se odpirajo. Vabljeni, da sodelujete, in naj bo december res veseli mesec ... za vse.

Če se bo srčno drevo prijelo in ga bomo ljudje znali in želeli uporabljati, ga bomo obdržali tudi za med letom. 

Vsakdo od nas lahko stori kaj, vsi skupaj pa zares veliko.

Že vnaprej vsem srčna hvala.


Mojca Švigelj, KŠTM Sevnica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi