Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

delno oblačno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
7°C | 25°C
nedelja, 22.04.2018
9°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 27°C
torek, 24.04.2018
12°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
10°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

UČENCI GLASBENE ŠOLE SEVNICA USPEŠNI NA ......


KULTURA

| |
28.03.2018      11:47
A A

UČENCI GLASBENE ŠOLE SEVNICA USPEŠNI NA GLASBENIH TEKMOVANJIHTrio Anima na 47. tekmovanju mladih glasbenikov Republike Slovenije (Zala Plazar in Ivana Sešlar, flavta ter Neža Ganc, klavir)
Trio Anima na 47. tekmovanju mladih glasbenikov Republike Slovenije (Zala Plazar in Ivana Sešlar, flavta ter Neža Ganc, ...
Deli:

Nadarjeni in delavni učenci glasbenih šol se udeležujejo številnih glasbenih tekmovanj. Priprave na tekmovanje od mladih glasbenikov zahtevajo veliko delovne discipline, saj je program zahteven. Ponosni smo na odlične tekmovalne nastope naših učencev. V tem prispevku objavljamo njihove dosežke.


Mednarodno tekmovanje Emona 2018 je potekalo januarja na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana. Udeležili sta se ga flavtistki Zala Plazar in Ivana Sešlar iz razreda Ane Mlakar. Za svoja nastopa sta prejeli zlato plaketo, Zala pa tudi II. nagrado.


21. regijsko tekmovanje mladih glasbenikov Republike Slovenije
v februarju je bilo letos izvedeno po novem sistemu; tekmovalce iz vseh slovenskih regij je ocenjevala ista komisija, pogoj za prehod na državno raven tekmovanja pa ni več zlato priznanje, temveč se na državno tekmovanje uvrsti tekmovalec ali skupina, ki prejme večino glasov žirije. Regijskega tekmovanja sta se udeležili citrarka Neža Simončič in violončelistka Neža Močnik ter komorni skupini – Trio Anima in Trio flavt Metuljčice.


Državno Tekmovanje mladih glasbenikov Republike Slovenije – TEMSIG, ki vsako leto poteka marca, letos je bilo že 47., je osrednje slovensko tekmovanje za naše mlade glasbenike. Je eno tehtnejših tekmovanj, saj je tekmovalni program zelo zahteven. Učenke glasbene šole so na državnem tekmovanju dosegle izjemen uspeh: citrarka Neža Simončič iz razreda Tinke Vukič je v starostni kategoriji I. b prejela zlato plaketo in I. nagrado, v disciplini komorne skupine s pihali pa sta bili v kategoriji I. a odlični komorni skupini Trio Anima in Trio flavt Metuljčice; Trio Anima, v sestavi Zala Plazar in Ivana Sešlar, flavta ter Neža Ganc, klavir, je pod mentorstvom Ane Mlakar prejel zlato plaketo in I. nagrado, Trio flavt Metuljčice, v sestavi Zala Kovaljev, Anja Cesar in Žanin Cesar, pa pod vodstvom Pije Hočevar srebrno plaketo. Prvonagrajena solistka Neža Simončič in komorna skupina Trio Anima sta prvi nagradi in posebno nagrado prejeli na Zaključnem koncertu izbranih prvonagrajencev v Zavodu sv. Stanislava.


15. mednarodno tekmovanje Davorin Jenko
v Beogradu je za pihalne in trobilne inštrumente potekalo marca. Z naše šole so v Beogradu nastopili učenci trobil, Črt Pačnik – pozavna, Lenart Pajk – trobenta ter Manca Božičnik in Nikola Grubešić – rog. V svojih starostnih kategorijah so vsi prejeli I. nagrade, pozavnist Črt Pačnik in hornist Nikola Grubešić pa sta prejela priznanje lavreat – zmagovalec. Vsi so iz razreda Francija Lipovška.


Mednarodno glasbeno tekmovanje in festival za soliste in komorne skupine Svirél je bilo v Goriških brdih organizirano že desetič. Mladi glasbeniki se tam predstavljajo v prijetnem ambientu, v Vili Vipolže in na gradu Brdo. V disciplini pihala solo sta na tekmovanju nastopili flavtistki Zala Plazar in Ivana Sešlar iz razreda Ane Mlakar in prejeli zlato plaketo, v disciplini komorne skupine s pihali, trobili in tolkali pa Trio flavt Metuljčice, v sestavi Zala Kovaljev, Anja Cesar in Žanin Cesar, ki je prav tako prejel zlato plaketo in bil prvouvrščeni sestav v svoji starostni kategoriji, ter Kvartet flavt Roš'ce, v katerem igrajo Neli Markl, Anika Simončič, Elizabeta Požun in Ines Bizjak, tudi nagrajen z zlato plaketo. Mentorica obeh komornih skupin je Pija Hočevar. V disciplini godala solo so iz razreda Andreje Zupanc tekmovale violinistke Lucija Radej in Julija Vidmar ter prejeli bronasto plaketo, in Ema Štigl, srebrno plaketo, ter violončelistka Neža Močnik iz razreda Zrinke Vlašić, ki si je priigrala srebrno plaketo. V disciplini brenkala solo je med najmlajšimi srebrno priznanje osvojila Kaja Vilčnik, Neža Simončič pa v svoji tekmovalni skupini zlato priznanje. Obe sta učenki citer iz razreda Tinke Vukič.


Korepetitorki tekmovalcev v solo disciplinah sta Špela Troha Ogorevc (flavta, violina, violončelo) in Ana Češnjevar (trobila).

 

Izkušnje kažejo, da so tekmovanja lahko odličen vir hitrega napredka – učenec in učitelj se še bolj intenzivno posvetita skladbam, izpilita tehnično zahtevnejša mesta, razvijata učenčevo muzikalnost in širita ter bogatita repertoar.
Na Dnevih kitare v Krškem, 7. in 8. aprila, je Tadej Llapushi pod mentorstvom učitelja Zorana Koširja priigral zlato priznanje.

 

Pot do odličnosti v glasbi je samo ena, ni bližnjic, ampak vztrajnost in trdo delo.

 

Čestitamo.

 

Glasbena šola Sevnica

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.04.2018
Danes ni dogodkov.
22.04.2018 | Družabni dogodki
Veselo srečanje starejših krajanov na Studencu
24.04.201 | Ostalo
KRVODAJALSKA AKCIJA (od 7. do 13. ure). Pridite, nekdo vam bo hvaležen!
24.04.2018 | Družabni dogodki
DIY Delavnica
24.04.2018 | Tečaji in delavnice
DIY Delavnica
24.04.2018 | Družabni dogodki
Tai chi vadba
25.04.2018 | Ostalo
Pravljična urica in ustvarjalnica
25.04.2018 | Kino
Why So Series?
27.04.201 | Turizem
Tradicionalni pohod po poteh KS Loka
27.04.2018 | Ostalo
Večer Iger / Game Night
28.04.2018 | Kultura
Mednarodni Večer / International Evening
28.04.2018 | Družabni dogodki
International Evening / Mednarodni Večer
28.04.2018 | Družabni dogodki
COCKTAIL VEČER
30.04.2018 | Družabni dogodki
Slovenščina za priseljence

Bodite prvi pri oddaji mnenja.