Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Območno srečanje lutkovnih skupin občine ......


A A

Območno srečanje lutkovnih skupin občine Sevnica 2014


Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Sevnica je 17. marca v Kulturni dvorani Šentjanž pripravila Območno srečanje lutkovnih skupin občine Sevnica. Na srečanju je sodelovalo pet lutkovnih skupin iz OŠ Sava Kladnika Sevnica, OŠ Boštanj, OŠ Tržišče, OŠ Krmelj in OŠ Milana Majcna Šentjanž. Šestdeset nastopajočih je z mentoricami skrbno pripravilo svoje lutke, ki so oživele v zanimivih zgodbah.


Deli:

 

 

Kot prvi so se nam predstavili Mladi lutkarji OŠ Sava Kladnika Sevnica pod dolgoletnim mentorstvom Terezije Kunšek.  Skupino sestavlja šest učenk, h krožku pa jih je privabila želja po igranju in nastopanju.

Predstava Frana Levstika, Kdo je napravil Vidku srajčico, nas je popeljala v čas nazaj, ko mati zaradi obilice dela ni imela časa sešiti Vidku novo srajčico. Nekega dne, ko je Videk šel v gozd, je srečal različne živali in prav živali so mu pomagale, da je dobil novo srajčico …

Skupina deklic, ki so si nadele ime Prijateljice živali, so se združile pri pripravi predstave Kaj če?, v Lutkovno skupino Vrtavke OŠ Boštanj. Predstava, pod mentorstvom Nene Bedek, je zgodba o  kmetu, ki je kupil novo žival – kenguruja in s tem je med živalmi na kmetiji nastal preplah. Uboge živali še nikoli niso videle kenguruja in so se prestrašeno spraševale, če jih bo njihov lastnik zdaj sploh še potreboval …

Lutkovna skupina Pikapolonice OŠ Tržišče, pod mentorstvom Andreje Umek, na šoli deluje v okviru lutkovnega krožka. Letos so se odločili, da nam zaigrajo predstavo BABICA MARMELADA. To je zgodba o babici, ki kar naprej kuha marmelado za svoje vnuke in gozdne prijatelje. Na prisrčen način nam pripoveduje o dobrih delih, pa tudi o tem, da za naše babice ni nič pretežko.

Lutkovna skupina Knapec iz OŠ Krmelj nam je pripravila predstavo s senčnimi lutkami, z naslovom V gozdu je strah. Zgodba pripoveduje o junaku Krojačku hlačku, ki je trdil, da ga ni nikoli strah, dokler se ni v gozd odpravil sam … Mojca Tomažin je zapisala, da so lutkarji zagnani in polni ustvarjalnih idej, kar dokazuje njihovo delo in ustvarjanje z lutkami.

Kot zadnji so nam lutkovno predstavo odigrali učenci OŠ Milana Majcna Šentjanž. Lutkovna skupina Ostržek na šoli deluje že vrsto let pod mentorstvom Nade Lindič. Na srečanju so se predstavili s predstavo Svetlane Makarovič: GLAVNI PETELINČEK. Zgodba govori o petelinčku, ki bi bil rad glavni in je moral pokazati veliko spretnosti in dobre volje, da je bil lahko srečen.

Srečanje je strokovno spremljala lutkarica Irena Rajh Kunaver, družbo so ji delali še gledalci iz OŠ Šentjanž, Tržišče, Krmelj in predšolski otroci Vrtca Šentjanž.
Priloge:
PDF
srecanjeotroskihlutkovnihskupin-gledaliskilist1.pdf
23045_srecanjeotroskihlutkovnihskupin-gledaliskilist1.pdf (740,11 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina
24.10.201 | Ostalo
Zdravstveno predavanje: ZD Sevnica
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - nadaljevalna skupina
28.10.2017 | Družabni dogodki
Grajske bučke
30.10.2017 | Kultura
Prireditev ob dnevu reformacije
30.10.2017 | Kultura
Prireditev ob Dnevu reformacije
30.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina
24.10.201 | Ostalo
Zdravstveno predavanje: ZD Sevnica
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - nadaljevalna skupina

Bodite prvi pri oddaji mnenja.