Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
-1°C | 15°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 20°C
petek, 28.09.2018
3°C | 21°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 14°C
nedelja, 30.09.2018
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

NAJ SE SLIŠ', KONCERT S PRIJATELJI ZA ......


KULTURA

| |
11.04.2018      7:07
A A

NAJ SE SLIŠ', KONCERT S PRIJATELJI ZA PRIJATELJE


V soboto, 7. aprila, je imel na domačem Razborju pod Lisco svoj prvi samostojni koncert mladi Jakob Štigl, absolutni zmagovalec 12. mednarodnega Avsenikovega tekmovanja harmonikarjev.


Deli:

Jakob je pokazal, da ni le izvrsten glasbenik, ki vadi na harmoniko že skoraj šesto leto, ampak tudi mojster besede. Skupaj z Juretom Palčnikom, njegovim nepogrešljivim kolegom z igralskih desk, sta v celoti povezovala dve uri trajajoči koncert, nazadnje pa tudi skupaj zaigrala pod budnim očesom njunega mentorja Žana Bregarja.

S kombinacijo resne glasbe, sodobnih ritmov, mladinske duhovne in seveda narodno-zabavne glasbe na harmoniki in baskitari je večer postregel z vrhunskim koncertom različnih glasbenih žanrov, polna dvorana obiskovalcev pa je bila navdušena. Z Jakobom so tako stale na odru vse štiri sestre, Monika, Neža, Jana in Ema, zadnja navdušila na violini in s korepetitorko Špelo Troha Ogorevc, pa tudi v duetu Modra minuta, ki ga združujeta z učiteljem matematike, Milanom Mitrovićem. Posebej za to priložnost je družina Štigl združila glasove tudi z otroki iz družine Hliš in z Jakobovo mamico Alenko pripravila zahvalni del koncerta, saj je Jakobova družina med drugim tudi prejemnica letošnje donacije Rotary kluba Sevnica, ki je zbrana sredstva namenila za nakup glasbil tej sedemčlanski, glasbeno izjemno nadarjeni družini.

Jakob je s koncertom navdušil številne obiskovalce, in sicer s svojo do popolnosti obvladujočo tehniko igranja na harmoniko, pa tudi z izdelanim nastopom. Občinstvo kljub dolgo trajajočemu dogodku še kar ni moglo iz dvorane, nastopajoči na odru pa preseči občutkov zadovoljstva nad njihovim navdušenjem.

Organizator koncerta KŠTD Blaž Jurko Razbor pod Lisco, ki že več let pripravlja zelo bogato kulturno dogajanje, je izpeljal še en, nov, predvsem pa s svežino obarvan kulturni dogodek, ki bi se lahko v prihodnosti po komercialni odmevnosti postavil ob bok tudi največjim.

Mojca MJ Petrovčič

Foto: Nives Dobovšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.09.2018 | Družabni dogodki
Tai chi vadba
28.09.2018 | Družabni dogodki
Kino in peka kokic
28.09.2018 | Kultura
ZLATO NA ČRNO-BELEM: Koncert tria Aeris
29.09.2018 | Družabni dogodki
SPOMINSKI POHOD PO KRULEJEVI POTI
02.10.201 | Družabni dogodki
Uvodno predavanje U3
02.10.2018 | Družabni dogodki
Tai chi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.