Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 14.08.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami, deloma nevihtami. Možni bodo krajevno močnejši nalivi. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
18°C | 27°C
sreda, 13.08.2018
16°C | 32°C
četrtek, 15.08.2018
15°C | 29°C
petek, 16.08.2018
15°C | 30°C
sobota, 17.08.2018
14°C | 30°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 8h
Danes bodo še možne nevihte z močnejšimi nalivi. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KD Godba Sevnica v pričakovanju novoletnega ......


KULTURA

| |
16.12.2016      15:05
A A

KD Godba Sevnica v pričakovanju novoletnega koncertaDeli:
V petek, 25. novembra, se je 36 članic in članov Godbe Sevnica odpravilo na intenzivne priprave na Ribnico na Pohorju. Bliža se namreč vrhunec letošnjega godbenega udejstvovanja – tradicionalni božično-novoletni koncert z naslovom »Večer ameriških sanj«, ki bo Sevničanom popestril praznične dni v petek, 30. decembra, v Športnem domu Sevnica. V letošnjem godbenem letu zaradi šolskih oziroma službenih obveznosti večina članov nismo odšli na sedaj že skoraj tradicionalne intenzivne priprave v Nerezine, tako da nas je intenzivni vikend čakal ne samo v drugem letnem času, temveč tudi v povsem drugem okolju. Morje in sonce smo zamenjali s hribi in svežim gorskim zrakom, vendar nas je tokrat tik pred odhodom čakal še en nastop.

Prva godbena vaja na intenzivnih pripravah.

Že omenjenega dne smo se okoli 16. ure dobili pred Gasilskim domom Sevnica, kjer smo v gasilske kombije, ki so nam jih prijazno odstopila gasilska društva Boštanj, Telče in Sevnica, znosili našo prtljago ter inštrumente, nato pa smo odšli proti Tržišču, kjer smo ob otvoritvi nove osnovne šole zaigrali nekaj koračnic tamkajšnjim obiskovalcem ter predsedniku vlade dr. Miru Cerarju. Po nastopu smo si vzeli še nekaj minutk ter pojedli malico, ki so nam jo pripravili organizatorji, nato smo se odpeljali proti Pohorju. Po nekajurni vožnji smo okoli 19. ure prispeli do naših apartmajev. Najprej nas je čakala večerja, nato smo s skupnimi močmi igralnico preuredili v godbeno sobo in pričeli z vajo. Petkova vaja je bila bolj ogrevalna, saj smo bili po nastopu in vožnji že vsi izmučeni, smo se pa zavedali, da nas v soboto čaka veliko dela.

Še zadnje slikanje pred odhodom domov.

V soboto, 26. novembra, se nas je večina zbudila ob 8. uri in odšla na zajtrk, najbolj zagreti pa so prišli na zajtrk kar direktno s pohoda po okoliških hribih. Po zajtrku smo imeli drugo vajo godbe, ki je trajala vse do kosila, po kosilu smo malce spočili inštrumente, mi pa smo se podružili na godbenem team-buildingu kjer smo dobili vsi priložnost, da smo povedali, kaj še lahko storimo, da bodo naše vaje bolj učinkovite in da bomo kot člani društva še bolje sodelovali. Podali smo kar nekaj dobrih predlogov, ki se jih pridno držimo že vse, odkar smo prišli z intenzivnega vikenda. Po team-buildingu nas je čakala še ena vaja, nato smo odšli še na večerjo. Po večerji smo imeli prosto. Nekateri so preživeli večer ob gledanju filmov na televiziji, najbolj utrujeni so odšli spat in si nabrali novih moči za nedeljsko vajo, nekateri so se podružili ob igranju družabni iger, nato pa je, kot se za letovanje godbe spodobi, večer popestril eden izmed naših članov, ki je skrbel za dobro voljo ob igranju harmonike.

V nedeljo dopoldne nas je pred odhodom domov čakala še intenzivna vaja z generalko, po kosilu pa smo se odpravili nazaj domov v Sevnico. Zadovoljni smo z opravljenim delom in sedaj že vneto pilimo zadnje finese božično-novoletnega koncerta, na katerem lahko obljubimo obilo dobre glasbe.

Valerija Možic, foto: Sonja Kugonič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
17.08.2018 | Družabni dogodki
12. VELIKA KITARIADA
17.08.2018 | Kultura
12. Kitariada Sevnica
18.06.201 | Kultura
Poletkovo branje za otroke
18.08.2018 | Družabni dogodki
Gasilska veselica v LOKI z ansamblom NEMIR
18.08.2018 | Družabni dogodki
Gasilska veselica na Pokleku z ansamblom ERAZEM
20.08.2018 | Družabni dogodki
Poletna sreča na vrvici
20.08.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj CPP
20.08.2018 | Kultura
Grajska tlaka
20.08.2018 | Kultura
Grajska tlaka
21.08.2018 | Tečaji in delavnice
JOGA v sevniškem grajskem parku
23.08.2018 | Kultura
Mladi in stari z roko v roki

Bodite prvi pri oddaji mnenja.