Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
6°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Evropski teden mobilnosti na OŠ Sevnica


OSNOVNA ŠOLA

| |
21.09.2017      9:21
A A

Evropski teden mobilnosti na OŠ SevnicaDeli:

Mislimo varno, ravnajmo varno, bodimo varni.

 

V ponedeljek, 18. septembra, je bil poseben dan, saj so se učenci prve triade vseh šol v naši občini zbrali na naši šoli, da bi skupaj praznovali evropski teden mobilnosti. Zjutraj so se sevniškim učencem pridružili učenci OŠ Boštanj, Tržišče, Blanca, Krmelj in Šentjanž. Vsi zbrani so se razdelili v štiri velike skupine, ki so v ponedeljkovem dopoldnevu obiskale štiri različne »postaje«. Učenci so si tako ogledali lutkovno predstavo (Ne)zgode v prometu, ki je avtorsko delo Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica. Svoje delo je predstavila slovenska policija: učenci so si ogledali  njihova vozila, opremo, spoznali so delo s službenimi psi in delo drugih specialnih enot policije. Trije pogumni policisti so prikazali borilne veščine oz. prijeme, ki jih uporabijo ob morebitnih neupoštevanjih reda in miru. V avli šole so navzoči spoznali tudi manjšo zasedbo policijskega pihalnega orkestra; glasbeniki so nam pokazali svoje inštrumente in nam zaigrali nekaj čudovitih skladb. Po malici so se vsi zbrali na igrišču, nagovorila pa sta nas ravnateljica naše šole Mirjana Jelančič in župan Srečko Ocvirk. Občina Sevnica je Policijski postaji Sevnica predala kolo, ki ga bodo policisti uporabljali za spremljanje varnosti kolesarjev in preostalih udeležencev v Sevnici in okolici. Učenci so v dnevu, namenjenem ozaveščanju o varnosti v prometu, podrobneje spoznali pester poklic policistov in v poučni lutkovni igrici prepoznali nevarnosti v prometu in načine, kako se jim izogniti.

Vsem želimo varen in prijeten teden mobilnosti.


Novinarski krožek OŠ Sevnica

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA SAVA KLADNIKA SEVNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.201 | Ostalo
Zdravstveno predavanje: ZD Sevnica
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - nadaljevalna skupina
28.10.2017 | Družabni dogodki
Grajske bučke
30.10.2017 | Kultura
Prireditev ob Dnevu reformacije
30.10.2017 | Kultura
Prireditev ob dnevu reformacije
30.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina

Bodite prvi pri oddaji mnenja.