Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
20°C
11°C
JUTRI
20°C
10°C

Zaključevanje projekta Modra frankinja

Projekt Modra frankinja – žametno vino regije Posavje, sofinanciran z evropskimi sredstvi iz razpisa CLLD, se po več letih približuje sklepu. Vsi štirje partnerji projekta, KŠTM Sevnica, Kmečka zadruga Sevnica, CPT Krško in ZPTM Brežice, izvajamo še zadnje aktivnosti projekta, ki pa so zaradi pandemije nekoliko zastale. V drugi fazi projekta smo partnerji izvajali izobraževalno-svetovalne delavnice in srečanja za pridelovalce vin, za gostince in druge turistične ponudnike. Izbrani so bili pristni rokodelski in prehranski izdelki, ki se bodo v kombinaciji lahko uporabljali kot turistični spominki regije. Raziskane in oblikovane so bile jedi z modro frankinjo, za katere bi si želeli, da bi jih regionalni gostinski ponudniki v čim večji meri vključili v svojo ponudbo, saj smo prepričani, da je modra frankinja skupaj s pristnimi jedmi lahko pomemben turistični produkt in prepoznana identiteta regije Posavje. KŠTM Sevnica kot vodilni partner skupaj z vinarji in regionalnimi gostinskimi ponudniki pripravlja mednarodno strokovno konferenco o trženju vina modra frankinja ter vključevanju vina modre frankinje v kulinarično ponudbo Posavja. Kot zadnja aktivnost se pripravlja trženjska strategija in prodajni načrt za regionalne vinarje, pridelovalce vina modra frankinja, za katero smo prepričani, da bo podala vsaj nekaj osnovnih usmeritev in znanja ter bo uporabna za regionalne pridelovalce modre frankinje. Avtohtona sorta modra frankinja je odlična priložnost za regionalne vinarje, gostinske ponudnike in regionalno turistično podobo in prepoznavnost ter kot takšna eden izmed gradnikov Okusov Posavja.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi