Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
15°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Pričenjamo z energetskimi sanacijami javnih ......


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
31.03.2014      14:48
A A

Pričenjamo z energetskimi sanacijami javnih objektovPodpis pogodbe za energetsko sanacijo telovadnice pri sevniški šoli s podjetjem Mollier d.o.o.
Podpis pogodbe za energetsko sanacijo telovadnice pri sevniški šoli s podjetjem Mollier d.o.o.
Deli:

Občina Sevnica v luči odgovornosti do okolja in skladno z usmeritvami energetske učinkovitosti pričenja s sklopom več energetskih sanacij javnih objektov. Prve med njimi bodo energetske sanacije Osnovne šole Sava Kladnika Sevnica in enote vrtca Kekec, telovadnice pri sevniški osnovni šoli ter Zdravstvenega doma Sevnica. Župan Srečko Ocvirk je danes na Gradu Sevnica kot predstavnik investitorja z izvajalci projektov podpisal vse tri pogodbe. Skupna vrednost navedenih energetskih sanacij znaša 1,85 milijona evrov. Operacije delno financira Evropska unija iz Kohezijskega sklada, izvajajo pa se v okviru operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, 6. razvojne prioritete »Trajnostna raba energije«, 1. prednostne usmeritve »Energetska sanacija javnih stavb«. Skupna višina predvidenih sofinancerskih sredstev za vse tri projekte znaša 1,4 milijona evrov.


Namen projekta Energetska sanacija OŠ Sava Kladnika in enote Kekec je zmanjšanje porabe energije in izboljšanje bivalnega ugodja za potrebe pouka, cilj investicije pa je izboljšava toplotne karakteristike objektov z zamenjavo ekološko čistejšega in obnovljivega vira energije. Osnovna šola in vrtec sta sestavljena iz osmih, med seboj povezanih objektov, ki so vsi potrebni energetske sanacije in so bili grajeni fazno, med obratovanjem objekta pa se je namembnost posameznih delov objekta ali prostorov tudi spremenila. Šola je bila zgrajena leta 1964 ter naknadno, v različnih obdobjih, večkrat dozidana ali nadzidana, prvotne površine šole, zgrajene leta 1964, pa nikoli niso bile celostno obnovljene. Predmet energetske sanacije je zamenjava salonitne kritine z izolacijo, delna zamenjava stavbnega pohištva, ovoj zgradbe in obnova kotlovnice z namestitvijo kogeneratorja. Pogodbena vrednost projekta, ki ga bo izvajalo podjetje MarkoMark, d.o.o., znaša 1.413.475,10 evrov. Rok za izvedbo del je 31. 8. 2014.

 

Cilj projekta Energetska sanacija telovadnice pri OŠ Sevnica je zmanjšanje porabe energije za ogrevanje in izboljšanje pogojev za vzgojo, izobraževanje, šport in rekreacijo. Objekt telovadnice je bil zgrajen leta 1994 ter je sestavljen iz osrednje dvorane in pomožnih prostorov pod tribuno. Grajen je bil na tipičen način takratne izgradnje, kar pomeni, da je – kljub sicer dobremu rednemu vzdrževanju – slabo izoliran in ne ustreza današnjim zahtevam energetsko učinkovite gradnje. Predmet investicije je izvedba fasade s toplotno izolacijo, zamenjava oken in vrat na lupini stavbe ter izvedba dodatne toplotne izolacije strehe. Pogodbena vrednost projekta znaša 250.079,18 evrov, izvajalo pa ga bo podjetje Mollier d.o.o. Rok za izvedbo del je 31. 8. 2014.

 

Podpisana je bila tudi pogodba za projekt Energetska sanacija Zdravstvenega doma Sevnica. Starejši del objekta Zdravstvenega doma Sevnica je bil zgrajen leta 1972 in obsega tri etaže, novejši del objekta pa leta 1990 in prav tako obsega tri etaže, povezuje pa ju tri-etažni vezni trakt. Energetske sanacije objektov so se v ZD Sevnica lotili že v letu 2007, ko so pričeli z menjavo oken in radiatorjev, nadaljnja dela so potekala tudi v letu 2012 z dokončanjem zamenjave radiatorjev in delno toplotne izolacije stropa. Šibka točka ZD Sevnica ostaja zunanji ovoj stavbe, saj je grajen s slabo toplotno zaščito in se zato preko njega nepotrebno izgublja veliko toplotne energije. Celovita energetska sanacija objekta bo dokončana s toplotno izolacijo fasade. Z investicijo bo povečana učinkovita raba energije in s tem zmanjšana energetska potratnost objekta, s čimer se bodo bistveno zmanjšali tudi stroški, povezani z energetsko oskrbo objekta. Pogodbena vrednost investicije znaša 179.699,06 evrov in je prav tako sofinanciran iz sredstev Kohezijskega sklada. Energetsko sanacijo sofinancira Zdravstveni dom Sevnica v višini 60.000 evrov (v manjšem deležu tudi Lekarna Sevnica, ZZZS in Sanolabor), razliko pa bo iz proračuna krila Občina Sevnica. Projekt bo izvajalo podjetje Remont d.d., rok za izvedbo del je 31. 6. 2014.

 

Ob slavnostnem podpisu pogodbe so poleg župana Srečka Ocvirka pristnim spregovorile tudi predstojnice javnih zavodov, v katerih se pričenjajo investicije – ravnateljica OŠ Sava Kladnika Sevnica Mirjana Jelančič, ravnateljica Vrtca Ciciban Sevnica Vlasta Fele in direktorica Zdravstvenega doma Sevnica Vladimira Tomšič. Vse so projektom zaželele uspešno izvedbo. Z igranjem na flavto je dogodek kulturno obogatila flavtistka Lara Senica, učenka GŠ Sevnica.

 

http://www.obcina-sevnica.si/news/461/15/Pricenjamo-z-energetskimi-sanacijami-javnih-objektov

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
24.06.2017 | Šport
10. tradicionalni teniški turnir Reševalci Open 2017
24.06.2017 | Družabni dogodki
Kino večer
24.06.2017 | Družabni dogodki
PGD Zabukovje - Gasilska veselica in Tekmovanje Mini fire combat
24.06.2017 | Kultura
MUZIKAL CVETJE V JESENI
25.06.201 | Kultura
Literarne delavnice
25.06.2017 | Kultura
Dan odprtih vrat Gradu Sevnica
25.06.2017 | Družabni dogodki
Shod za domovino pri Sv. Roku nad Sevnico
26.06.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
27.06.201 | Šport
Šola zdravja - jutranja telovadba
27.06.2017 | Družabni dogodki
Skupinske družabne igre in delavnice za otroke in mladostnike
27.06.2017 | Umetnost
kreaTorek
30.06.201 | Družabni dogodki
VABLJENI NA KMEČKO TRŽNICO SEVNICA
30.06.2017 | Tečaji in delavnice
Ustvarjalnica
30.06.2017 | Kultura
Koncert »Od Adele do Broadwaya«
01.07.201 | Družabni dogodki
mesečni sejem v Sevnici
01.07.201 | Družabni dogodki
mesečni sejem v Sevnici
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Dan odprtih vrat v nasadu sivke Kosmovih
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
gasilsko tekmovanje in veselica
01.07.2017 | Družabni dogodki
Kino večer
02.07.2017 | Umetnost
Likovne delavnice za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.