Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
27°C
18°C
JUTRI
29°C
16°C
11752

5. REVIJA PREDŠOLSKIH IN MLAJŠIH ŠOLSKIH OTROŠKIH PEVSKIH ZBOROV OBČINE SEVNICA 2022 »RINGARAJA«

Po dveh letih, ki jih je zaznamoval epidemiološki duh časa, se končno in nestrpno vračamo v ustaljene tirnice; zato smo zagotovo že prav vsi nestrpno pričakovali nove nastope najmlajših pevk in pevcev razprostranega območja sevniške občine.

Po dveh letih, ki jih je zaznamoval epidemiološki duh časa, se končno in nestrpno vračamo v ustaljene tirnice; zato smo zagotovo že prav vsi nestrpno pričakovali nove nastope najmlajših pevk in pevcev razprostranega območja sevniške občine.

Že ptički na vejah žvrgole, da otroci s ponavljanjem rim in petjem pesmi razvijajo svoje miselne in govorne sposobnosti ter spoznavajo svoj materni jezik. Bogatijo besedni zaklad in posluh tako za rimo kot tudi za petje ter skozi igro in kar mimogrede usvajajo nove besede in njihove skrite pomene … in tako je bilo tudi v četrtek, 5. maja 2022 na 5. reviji predšolskih in mlajših šolskih pevskih zborov občine Sevnica slišati ubrano petje mladih pevk in pevcev.

Na pevskem srečanju, ki ga pripravlja sevniška območja izpostava Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, je na odru sevniške, do zadnjega kotička polne, kulturne dvorane nastopilo naslednjih šest pevskih sestavov:

Zborovska pripravnica OŠ Boštanj z zborovodkinjo Tadejo Udovč,  Mlajši otroški pevski zbor Osnovne šole Blanca, zbor je vodila zborovodkinja Marta Siter, Glasbene miške OŠ Sava Kladnika Sevnica pod vodstvom Veronike Pečnik Zgonc, Mlajši otroški pevski zbor Osnovne šole Milana Majcna Šentjanž je nastopil pod taktirko zborovodkinje Stanke Gaši, Glasbena pripravnica Osnovne šole Tržišče pod vodstvom zborovodkinje mag. Mateje Repovž Lisec, zborovodkinja Melita Železnik pa je sodelovala s predšolskim pevskim zborom Vrtca Ciciban Sevnica.

Pevsko popoldne se je zaključilo s skupno tradicionalno pesmijo Naša četica koraka, ki so jo zapeli vsi nastopajoči zbori. Velikemu zboru je dirigirala zborovodkinja Tadeja Udovč, na klavirju pa jo je spremljal pianist Dejan Jakšič.

Koncert je z izbranimi  besedami prijetno povezovala Tanja Mikolič.


Katja Pibernik, JSKD OI Sevnica

Foto: Nevenka Flajs


 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi