Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 19°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 26°C
ponedeljek, 24.09.2018
12°C | 17°C
torek, 25.09.2018
3°C | 15°C
sreda, 26.09.2018
2°C | 17°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij 2017: Dotik nebes


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
19.07.2017      15:50
A A

Oratorij 2017: Dotik nebespetje oratorijske himne in dvig zastave
petje oratorijske himne in dvig zastave
Deli:
Prejšnji teden, od 10. do 15. 7. 2017, je v župnišču potekal oratorij 2017 z naslovom Dotik nebes. Udeležilo se ga je skoraj 100 otrok iz naše in nekaterih sosednjih župnij ter nekaj več kot 30 animatorjev. 

Vsako jutro smo najprej odpeli himno in dvignili zastavo, potem pa so nam animatorji odigrali del zgodbe o Mariji, ki je bila junakinja letošnjega oratorija. Preko igre in pogovora smo pri katehezah spoznavali Marijin zgled in vrednote dneva. Sledile so delavnice, kjer smo izdelovali zapestnice, prstne lutke, spinnerje, spoznavali različne zabavne eksperimente, se učili prve pomoči in še marsikaj drugega. Po osrednji molitvi dneva je sledila velika malica in odmor, potem pa so bile na vrsti velike igre.

Torek in četrtek sta bila prav posebna dneva. V torek smo se namreč odpeljali na bazen v Sevnici, v četrtek pa smo imeli pohod v Kostanjevico, na katerem smo uživali kljub nekaj kapljam dežja. Na cilju smo imeli še sveto mašo, potem pa smo si na ognju spekli hrenovke. 

V soboto, na zadnji dan oratorija, smo imeli zaključno sveto mašo v farni cerkvi, prek katere smo staršem tudi na kratko predstavili dogajanje na oratoriju. Na koncu smo se poslovili z razstavo izdelkov iz delavnic in manjšo pogostitvijo ter si obljubili, da se vidimo spet naseldnje leto.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!