Logo MojaObčina.si
DANES
15°C
3°C
JUTRI
14°C
2°C
Oceni objavo

Varuh Svetina bo 19. februarja 2024 obiskal tri dolenjske občine

Varuh človekovih pravic Peter Svetina bo v ponedeljek, 19. februarja, obiskal tri dolenjske občine, kjer se bo srečal z eno županjo in dvema županoma. Z vsemi se bo pogovoril o izzivih in najbolj perečih težavah, s katerimi se srečujejo pri svojem delu. Varuh Svetina bo najprej obiskal občino Šentrupert, nato občino Mirna in Trebnje.

Po vsakem srečanju bo varuh Svetina na občini odprl in predstavil tudi Varuhov kotiček. Njihov namen je institucijo Varuha približati čim širšemu krogu ljudi v okolju, kjer živijo. »Tako se bomo še lažje približali prebivalkam in prebivalcem v lokalnem okolju in jim pomagali, če se bodo znašli v stiski ali pa bodo imeli težave pri iskanju odgovorov oziroma pojasnil različnih institucij ali organov,
« poudarja varuh človekovih pravic Peter Svetina.

Varuh Svetina in župani posameznih občin bodo ob odprtju Varuhovih kotičkov na voljo za izjave za medije (v preddverju občin).

Ob 9.15 v Občini Šentrupert
Ob 9.45 v Občini Mirna
Ob 10.30 v Občini Trebnje

Lepo vabljeni!

Oglejte si tudi